Wpis z mikrobloga

#150perfum #perfumy 155/150

Façonnable Façonnable

Witam po przerwie( ͡º ͜ʖ͡º) Na dzisiaj mam dla was bardzo ciekawego, budżetowego świeżaka, który często ląduje na listach najbardziej niedocenionych zapachów. Perfumy te miałem w planach zakupowych już pare lat temu, ale pech chciał, że jak zacząłem się nim bliżej przyglądać to ceny skoczyły masakrycznie do góry a dostępność była bardzo mała. Jakoś pod koniec ubiegłego roku dostałem maila od e-glamour, że wróciły w ilości ponad 100 sztuk za 110 zł i miałem już je brać, ale jakoś wyszło tak, że i tak zapomniałem. 3 tygodnie temu, Ww poniedziałek wchodzę na stronke a tam cena 48,75 za tester. No i tym razem już je kupiłem.

Brany totalnie w ciemno. Jedyne co o nim wiedziałem to to, że był całkiem popularny na południu Europy w latach 90 a dziś jest dużo osób wymienia go jako swój hidden-gem. Świetne perfumy o których mało kto wie, a ci co kiedyś znali to zapomnieli. Sama marka Faconnable jest dość luksusowa. Założona w Nicei na Lazurowym Wybrzeżu, celuje raczej w ludzi z wyższych sfer a popularyzuje głównie styl "marine", t-shirty w paski, letnie koszule, no sami wiecie.

Faconnable to świeża, kwiatowa kompozycja, wręcz stworzona do tego by nosić ją latem. Główną rolę odgrywa tu mięta, która uderza nas od samego początku i o ile najsampierw jest lekko słodka za sprawą chyba mandarynki, tak później jest już tylko rześko. Niewiele tak naprawdę sprawdzałem miętowych perfum, które robiły na mnie wrażenie, ale te na pewno stawiam w czołówce najciekawszych. Jaśmin i kwiat pomarańczy, które nadają delikatności sprawiają też, że niektórych mogą one wydawać się lekko przechylone w damską stronę. A, jest jeszcze piżmo, które dodaje takiego troche mydlanego wyrazu. Jeśli nie macie problemów z takimi zapachami jak świeżaki Forda typu Neroli Portofino, albo Aqua Allegorie Guerlaina jak Limon Verde czy Herba Fresca to śmiało można brać. Nie mamy tu naturalności Guerlaina czy jakości Forda ale Chryste Panie, są on tak zajebiście odświeżające, że nosi sie je wspaniale.

Parametry ma przeciętne ale tym samym wydają się idealne na mocno upalne dni gdzie mocno projektujące zapachy się nie sprawdzają w naszym klimacie. Trwałość jest na dobrym poziomie a projekcja raczej delikatna. Za taką cenę nie ma co narzekać.

Jeśli nudzą was cytrusowe czy morskie świeżaki, warto sprawdzić Faconnable jako kwiatową czy tam kwiatowo-ziołową propozycje na lato. Otoczeniu się podoba, nie pachnie agresywnie i daje dużą dozę świeżości, która w takie upalne dni jakie mieliśmy ostatnio może okazać się zbawienna. Cena też swoje robi. Co prawda nie widzę już ich za 48, ale dalej jest tanio bo 75 zł na elnino. Można brać ciemno bo pachnie na tyle unisexowo, że zawsze będzie można go komuś oddać bez żalu. Dla fanów letnich, cytrusowych czy morskich perfum. znudzonych ciągle tym samym będą w sam raz. Nie ma tu jakości znanej z niszy, ale i tak jest lepiej niż można się spodziewać. Na plus też ciekawy flakon, choć sam atomizer ssie i daje małe chmury typu Lalique Hommage a L'Homme przez co trzeba psikać dwa razy więcej niż z większości flakonów/

zapach: 7,0/10
trwałość: 7,0/10
projekcja: 5,0/10
podobne: nie znam nic
cena: około 75 zł za 100 ml
dr_love - #150perfum #perfumy 155/150

Façonnable Façonnable

Witam po przerwie( ...

źródło: comment_ATk8PD0l47WTHpAIhmnYpy1PEH2nn0t8.jpg

Pobierz
  • 19