Wpis z mikrobloga

Teść w domu ma bardzo słaby zasięg telefonów komórkowych - sprawdzałem robiąc jakieś pomiary aplikacjami na różnych telefonach w różnych sieciach i faktycznie ma rację. Czyli wiadomo, że zmiana operatora nie wchodzi w grę.

Teść zastanawia się nad kupnem wzmacniacza GSM na Allegro. Co możecie mi o nich powiedzieć? Kiedyś słyszałem, że to nielegalne i można mieć przez to problemy ale sytuacja jest naprawdę niekomfortowa bo nie ma zasięgu akurat w pomieszczeniach gdzie spędza się najwięcej czasu.

Widziałem w różnych zakładach produkcyjnych takie anteny co powodują, że na zamkniętych halach jest lepszy zasięg a wcześniej w ogóle go nie było. To też jest nielegalne czy to jakiś inny sposób?

Może jakieś inne rady z waszej strony? Zmiana ręcznie operatorów nic nie daje, włączanie roamingu też nie + przypominam, że sprawdzałem w tych samych miejscach zasięgi z Play, T mobile i Plus i zawsze jest podobnie słabo.

#telefony #gsm #pytanie #kiciochpyta #pytaniedoeksperta #technologia
Pobierz
źródło: comment_yDQD1XCUAOL8BOLWNu1XQixOw2WQKldJ.jpg
  • 12
jak coś to tylko mi chodzi o normalne rozmowy i SMS - telefon po prostu jest na granicy jednej kreski zasięgu a brakiem zasięgu. Nie zależy mi na LTE.
@Vojak: był już tutaj kiedyś wątek o tym i podobno nie działa to najlepiej. No i tak, jest to niezgodne z prawem - ale googluj "femtokomórka", wiem że Orange miało coś takiego w ofercie, może inni też, trzeba by zapytać na jakich warunkach.
@nawon: internet mamy bardzo dobry - ale jak ta opcja jest włączona to poprawia ona możliwość dodzwonienia się do teścia? Bo główny problem jest taki, że inne osoby nie mogą się dodzwonić bo cały czas jest poza zasięgiem.
@Vojak: To teść musi mieć dobry internet, wifi i telefon z wificalling. Rozmowa idzie przez internet do centrum operatora i wraca do systemu GSM jak każda inna więc dla dzwoniącego nie ma żadnej różnicy poza tym że można w końcu normalnie rozmawiać.
@Vojak: A poza domem jest zasięg?

Montowałem dokładnie taki wzmacniacz jak masz na obrazku. Tyle ze w moim przypadku zasięg był ale słaby wewnątrz pomieszczeń na zewnątrz był trochę lepszy. Dystans do BTSu był 3km w linii prostej a moc na wyświetlaczu wzmacniacza wskazywała 4 na 5 kresek.
Wewnątrz miałem dwie anteny zasięg był na tyle dobry ze na wyświetlaczu telefonu pojawiała się ikonka LTE.

Jak znajdę jakieś zdjęcia to odezwę