Wpis z mikrobloga

Chcę przycebulić i samemu zrobić baterie 5s2p do wkrętarki, ale nie mam pojęcia jaki prąd może ona pobierać. Myślicie że skoro to ma być 2p to ogniwa US18650V3 dadzą radę? (stały prąd rozładowania 10A, w 2p to będzie 20A?)

#elektronika #diy #18650 #elektronarzedzia #elektronikadiy
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Zrzyck: robiłem baterie na ogniwach 20A ale w 1p i wydaje się działać ok, nawet jak wiercę w grubej stali. Nawet się nie grzeje, ale to zależy też od mocy wkrętarki jaką masz. Jak ci bardzo zależy to mogę później zmierzyć ile bierze
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Zrzyck: im większe dasz tym lepiej.
Od czapy 8A dadzą radę. Upewnij się że silnik wiertarki pociągnie takie napięcie ponad 20V
  • Odpowiedz
@wykopowynoob: moja wkrętareczka to Makita DDF485 ale mam też młotek DHR241 i on potrafi pociągnąć znacznie więcej. Tylko właśnie nie wiem jak dużo. Skoro przy wkrętarce są wątpliwości to 20A pewnie mu nie wystarczy.
  • Odpowiedz
  • 1
@Zrzyck powrotem Ci na przykładzie moich narzędzi - 18V od boscha. Mam 2 rodzaje akumulatorów - 6ah 5s2p oraz 3ah 5s1p, w obu bateriach siedzą ogniwa 20A INR18650-30Q, wkrętarka gsr 18v-ec pracuje podobnie na obu aku, siada tylko przy naprawdę dużym obciążeniu, przy kluczu gdx 18 v-ec różnica jest już odczuwalna, a młotowiertarki gbh 18v-26 nie ma nawet po co uruchamiać na małym akumulatorze. Wnioski chyba wyciągniesz sam.
  • Odpowiedz