Wpis z mikrobloga

#pracbaza #pieniadze Wykopki powiedzcie mi jak to jest z tą płacą minimalną za godzinę? z tego artykuły wynika żehttps://expressbydgoski.pl/pensja-minimalna-2019-ile-na-reke-najnizsza-placa-26062019-minimalne-wynagrodzenie-ile-netto-i-brutto/ar/c3-13483577 powinno to byc 14,70 brutto na umowie o pracę a ja mam 13 zł ( załączam zdjecie mojej umowy o prace ) to jest w ogóle legalne? nie rozumiem tego, wytłumaczy ktoś mi?
SNEJKuu - #pracbaza #pieniadze Wykopki powiedzcie mi jak to jest z tą płacą minimalną...

źródło: comment_ICLofiUPslzDfMvcWYx8ys8OlsLyGLBE.jpg

Pobierz
  • 20
  • Odpowiedz
ale czemu mam odliczać podatek nie rozumiem, na umowie mam 13zł brutto a płaca minimalna to niby 14,70brutto no to jak to jest, na umowie nie mam kwoty netto przecież wojciech
  • Odpowiedz
@SNEJKuu: W 2019 r. najniższe pensje krajowe wzrosną do 2250 zł brutto, a minimalna stawka godzinowa wyniesie 14,70 zł.

Do jakich umów ma zastosowanie minimalna stawka godzinowa?
Minimalna stawka godzinowa ma zastosowanie do umów zlecenia (art. 734 Kodeksu cywilnego) lub umów o świadczenie usług do których stosuje się przepisy o zleceniu (art. 750 Kodeksu
  • Odpowiedz
@SNEJKuu: nie doczytałem, że to UoP, dla UoP stawkę godzinową ustala się poprzez podzielenie kwoty płacy minimalnej, czyli tego 2250 przez liczbę godzin do wypracowania w danym miesiącu w pełnym etacie.
  • Odpowiedz
@SNEJKuu jeżeli masz "Umowę o pracę" na pełen etat to nie ma czegoś takiego jak "zbieranie godzin". Na umowie o pracę jest do wypracowania średnio 168h w msc. i jeżeli będzie mniej to znaczy że brałeś urlop albo l4, jeżeli więcej to znaczy że robiłeś nadgodziny. Nie ma innej opcji. Jeżeli masz umowę o pracę to od 1 stycznia 2019 należy Ci się 2250 zł brutto i #!$%@?.
  • Odpowiedz
@Desseres Dzięki, że mówisz. Pójdę jutro do kadr, bo to w miare duży zakład i podpytam sie dlaczego mam tak a nie inaczej i zdam relacje. W każdym razie piekne dzięki za pomoc
  • Odpowiedz
Czyli to tłumaczy dlaczego w tym zakładzie jest premia motywawcyjna ( ͡° ʖ̯ ͡°). To i tak pierwsza umowa, na 3 miesiace, potem co umowe bedzie podwyzka wiec w sumie nie mam z tym problemu jakiegos ale wolalem zapytac. Dzieki wykop, co ja bym bez Was zrobił. Zreszta nie pasowałoby mi, żeby firma z kadrami gdzie pracuje ponad 100 osob a 4000 w firmie robiła nielegalne rzeczy.
  • Odpowiedz