Wpis z mikrobloga

@CygaroZwasem @asique : no dobra.

Mam parę pierdołowatych problemów z szympansem.

1. Puszczam mailingi oddzielnie na powiedzmy 9 list. Template jest ten sam, ale przy wysyłce i tak nie mogę wybrać większej niż 1 liczby grup. Myślałem żeby to zrobić segmentami, ale i tak w templatkach mam z reguły button CTA z linkiem do odpowiedzi na mail jakiejś osoby. Nie mogę puścić mailingu do klientów Doroty, podpisując go Łukasz. Jak sobie z
Nie mogę puścić mailingu do klientów Doroty, podpisując go Łukasz. Jak sobie z tym radzicie?


@Gorejacy_krzak_agrestu: A próbowałeś dynamic content?
https://mailchimp.com/help/use-conditional-merge-tag-blocks/

To też może pomóc na pytanie nr 2.

3. W outlooku moje mailingi przychodzą z dopiskiem "spoofing" w temacie. Można to jakoś zneutralizować?

Spróbuj może dodać siebie jako white list sender, bo myślę, że to outlook dodaje. Bo raczej nie mailchimp?
@asique No właśnie myślałem o merge tags, czy jak się to nazywa, ale nie znalazłem tych, które odpowiadają za defaultowy email właściciela grupy. Przejrze w robo ten artykuł.

Co do spoofingu, to nie tyle chodzi o mnie, co o outlooki odbiorców. Przeczytałem kiedyś, że Outlook lubi, jak w stopce pojawiają się słowa kluczowe typu: unsubscribe, privacy policy, itd., ale wydaje mi się to nieprawdą, zwłaszcza że szympans sam dorzuca podobne teksty.
@asique: Tak, dlatego szukamy odpowiedzi. Jak będzie trzeba, to dopiszę 8 hektarów tekstu w stopce. Dostałem ostatnio mailchimpowy newsletter z jakiegoś portalu, zerknę co oni tam mają, czego ja nie umieszczam.

Sprawdziłem jeden temat i jest sukces. Merge tag *|LIST:EMAIL|* podstawia, nawet do buttonów, defaultowy email nadawcy. Tylko, nie daje mi to zbyt wiele (tyle co oszczędność czasu przy przepisywaniu/edycji maili), jeżeli nie mogę wybrać więcej niż jednej "audiencji" do kampanii,
@Gorejacy_krzak_agrestu: nie rozumiem. :)
Audience powinieneś mieć zazwyczaj jedną. Ewentualnie możesz robić segmenty.
(Mailchimp chroni w ten sposób adresatów).
Ale jeśli zapisywali się do różnych list, to w ostateczności możesz utworzyć jedną zbiorczą, jeśli dobrze pamiętam.
@asique: Każdy handlowiec ma własną listę. To najlepsza opcja. Tylko, że jeżeli trzeba wysłać kampanię o np. wyprzedaży na wszystkie rynki, to wypuszczam dla każdego osobno, bo Mailchimpowi nie da się wytłumaczyć "wyślij to na listę 'Klienci z Europy' i 'Klienci z USA'.

Jeśli jest opcja na łączenie list, to by mnie ratowało. A jakby jeszcze była opcja wysyłania raz na listy pojedyncze, a raz na zbiorczą, w zależności od potrzeb,