Wpis z mikrobloga

Hej Mirki, mam zegarek treningowy Polar V800. Wszystko pięknie cacy i fajnie, zegarek jest ogólnie bardzo na plus ALE !

Mam potężne problemy z barometrem i wskazaniami wysokości. Ogólnie jak byłem w Tatrach to zamiast np 1600 pokazywał mi 3500m npm. Na treningach rozbieżności mam o 300-500 metrów.

Ktoś może się spotkał z podobnym problemem?

Tak, robiłem kalibracje barometru
Tak, czyściłem kanalik do barometru obok śrubki

Nie mam pojęcia o co mu chodzi, ktoś się z tym spotkał ?

#polar #smartwatch #sport #bieganie #rower #thriatlon #trening #plywanie #garmin
  • 3
@Dungor: wyłączasz go kiedy nie używasz, a włączasz kiedy używasz? Jak zegarek, nawet jak jest włączony, przez dłuższy czas leży w tym samym miejscu to może zakłamywać odczytu. Kalibrację w zegarku najlepiej wykonywać za każdym razem kiedy używasz czujnika barometru.
@patrol798: Prawde mówiąc to nawet nie wiem jak go wyłączyć. Leży sobie w trybie zegarka i czeka aż będę trenował ale chyba rozumiem o co Ci chodzi. Po prostu za długo łapie cisnienie z danego otoczenia to chwilę trwa zanim złapie "fix" z tego jak np wyjdę na zewnątrz.
@Dungor: zgadza się, czujnik ciśnienia nie lubi jak zegarek jest przez dłuższy czas w jednym miejscu. To samo jest z wysokościomierzem ponieważ oba odczyty są ze sobą powiązane