Wpis z mikrobloga

Chyba tylko nasza rodzima prawica mogłaby mieć problem ze strajkiem dotyczącym zmian klimatycznych na ziemii.
https://www.wykop.pl/link/5013735/czy-strajk-13-letniej-ingi-zasowskiej-to-starannie-zaplanowana-akcja/

#!$%@?, ludzie, czy wy jesteście poważni?
Przecież to jest NAJWAŻNIEJSZY problem świata aktualnie. I tu nie ma co udawać, że nie. Zmiany klimatyczne wpłyną na wszystkich ludzi na tej planecie. A polityków trzeba zmusić do akcji JUŻ TERAZ. Z każdym rokiem jest coraz gorzej. Tu zwyczajnie nie ma czasu, żeby się bawić w urojenia, spiski i inne pierdoły.

Głód, migracje spowodowane pustynnieniem, więcej katastrof naturalnych, podnoszący się poziom mórz i oceanów.

Obszary równikowe już teraz mają tragiczne warunki do życia, wy myślicie że imigracja do Europy zwolni, jak im się jeszcze bardziej pogorszy?

#4konserwy #prawakijestrobota - wy chyba dawno pogubiliście mózgi w tej swojej nienawiści do lewactwa. Jeszcze mogę wam wybaczyć antyszczepionkowość, bycie anty prochoice, ale ODBIERDOLTA SIĘ OD MOJEJ PLANETY, ATMOSFERY I OD NAS, ZIELONYCH ŚWIRÓW, kiedy my tylko próbujemy NAPRAWDĘ ocalić białego człowieka i tą całą "kulturę", która się tak lubicie podcierać.

#neuropa #bekazprawakow #klimat #ekologia i niestety, starałem się ograniczać ten tag i używać tylko w stosunku do moderacji, ale tu po prostu trzeba #bekazpodludzi
  • 89
@genocidegeneral: a nie, jak tak to spoko. Niech somsiad się wszystkim zajmie. Po co Polska ma chociaż raz być w czymkolwiek liderem, po co dawać komukolwiek przykład, po co rozpoczynać dyskusję na forum miedzynarodowym? Możemy po prostu dalej być odbytem Europy. Nie no, zajebiście, p00lacka mentalność jednak bierze górę.

@Sl_w_k_1: a co to ma do rzeczy? Zmiany na poziomie indywidualnym nic nie dają. To kłamstwo korporacji, żeby ludzie wierzyli, że
@Nieprzyjazny_Ziemniak:

no, no, zmanipulowali ją xD

Nie, trzynastolatka sama sobie wymyśliła, że będzie strajkować, chociaż w tym wieku nie rozumie ani tego, co to jest globalne ocieplenie, ani tego, gdzie strajkuje i kto tam siedzi i czym się zajmuje, jakie ma kompetencje itd. Przecież to jest śmieszniejsze od młodych kucy dla Korwina…

A swoją drogą, to strajkująca trzynastolatka już zrobiła więcej niż 99% tego narodu w kierunku proekologicznych zmian i walce
W jaki sposób jej wygłupy mogą cokolwiek poprawić, pogorszyć czy w ogóle zmienić?

Hurr durr jak można w ogóle mówić o jakiś problemach, ale się wygłupia głupia, niepoważna, nawet lat nie ma, żeby rozumieć jak działa świat!!!!!

@Althorion: wielu ludzi zwyczajnie nie wie, że takie coś jak GO ma miejsce. Podnosi świadomość społeczną tego problemu, co jest bardzo nie w smak politykom, którzy zrobią wszystko żeby uciszyć tego typu protesty -
@Nieprzyjazny_Ziemniak:

Hurr durr jak można w ogóle mówić o jakiś problemach, ale się wygłupia głupia, niepoważna, nawet lat nie ma, żeby rozumieć jak działa świat!!!!!

Dokładnie tak.

wielu ludzi zwyczajnie nie wie, że takie coś jak GO ma miejsce

A jak się dowiedzą, to się od tego chłodniej zrobi?

co jest bardzo nie w smak politykom, którzy zrobią wszystko żeby uciszyć tego typu protesty - chociażby napuszczając na nią różnego rodzaju
chociaż w tym wieku nie rozumie ani tego, co to jest globalne ocieplenie, ani tego, gdzie strajkuje i kto tam siedzi i czym się zajmuje, jakie ma kompetencje itd.


@Althorion:
To że ty tego nie potrafiłeś zrozumieć w tym wieku nie znaczy, że inni nie potrafią. Efekt cieplarniany to jest bardzo prosty mechanizm, nawet dzieci w podstawówce są w stanie pojąć podstawowe zasady działania tego zjawiska.
A jak się dowiedzą, to się od tego chłodniej zrobi?

To zaczną wymuszać na politykach jakąś akcję. I to jest nie w smak politykom, bo oni wbrew pozorom wcale nie chcą pracować ani rozwiązywać jakiś poważnych problemów.

@Althorion: amunicja dla demagogów - no jak widać nawet wśród ludzi chcących rozwiązać problem GO (zakładam z twojej wypowiedzi, że to m.in ty) znajdą się ludzie, którzy będą się dowalac o jej wiek. Popatrz
@Gwyn66: w wieku lat trzynastu to można mieć co najwyżej korwinistyczne podejście, że to globalne ocieplenie to super sprawa jest, bo będzie ciepło i pomarańcze będą rosnąć. By zrozumieć, jak wpłynie na prądy morskie, opady atmosferyczne, pustynnienie itd. trzeba mieć wiedzę dalece wykraczającą poza to, co wie trzynastolatka.
@Nieprzyjazny_Ziemniak:

To zaczną wymuszać na politykach jakąś akcję. I to jest nie w smak politykom, bo oni wbrew pozorom wcale nie chcą pracować ani rozwiązywać jakiś poważnych problemów.

A tam. Politycy bardzo chętnie by zrobili coś, cokolwiek, byleby nabić poparcie. Walka z wyimaginowanym problemem, walka z prawdziwym, wszystko jedno. Byleby wyborcy mieli przekonanie, że COŚ robisz.

amunicja dla demagogów - no jak widać nawet wśród ludzi chcących rozwiązać problem GO (zakładam
@Kjedne: nie, przeczytałem sobie podstawę programową dla szkoły podstawowej. I jakoś nigdzie nie widzę tam zaawansowanej wiedzy na temat rzeczy, o których pisałem wyżej, a których zrozumienie jest konieczne do tego, by pojąć, że nie będzie „fajnie i ciepło latem i zimy będą łagodniejsze”.
@Althorion:
Z podstawy programowej, którą zalinkowałeś, rzeczy związane lub pomagające zrozumieć zjawisko GO:

Poznanie przyrodniczych i antropogenicznych składników środowiska, rozumienie prostych zależności między tymi składnikami.

Chyba, że "więcej gazów cieplarnianych -> efekt szklarni: większa temperatura" to dla ciebie "złożona zależność" xD

Poznanie cech i zmian krajobrazu w najbliższej okolicy szkoły.


prowadzi obserwacje składników pogody, zapisuje i analizuje ich wyniki oraz dostrzega zależności;

nazywa zjawiska pogodowe: burza, tęcza, deszcze nawalne, huragan, zawieja
@Nieprzyjazny_Ziemniak:

Chyba, że "więcej gazów cieplarnianych -> efekt szklarni: większa temperatura" to dla ciebie "złożona zależność" xD

To jest właśnie to proste, korwinistyczne „zrozumienie” tematu, o którym pisałem. Potrzeba jeszcze sporo wiedzy, żeby przeskoczyć z „będzie fajnie ciepło” do „czeka nas katastrofa klimatyczna”.

O katastrofie klimatycznej dowiedziałam się od mamy, która zorganizowała zajęcia o globalnym ociepleniu w mojej szkole. Bo niestety w szkolnych podręcznikach nic o tym nie przeczytamy.

No i