Wpis z mikrobloga

Chyba tylko nasza rodzima prawica mogłaby mieć problem ze strajkiem dotyczącym zmian klimatycznych na ziemii.
https://www.wykop.pl/link/5013735/czy-strajk-13-letniej-ingi-zasowskiej-to-starannie-zaplanowana-akcja/

#!$%@?, ludzie, czy wy jesteście poważni?
Przecież to jest NAJWAŻNIEJSZY problem świata aktualnie. I tu nie ma co udawać, że nie. Zmiany klimatyczne wpłyną na wszystkich ludzi na tej planecie. A polityków trzeba zmusić do akcji JUŻ TERAZ. Z każdym rokiem jest coraz gorzej. Tu zwyczajnie nie ma czasu, żeby się bawić w urojenia, spiski i inne pierdoły.

Głód, migracje spowodowane pustynnieniem, więcej katastrof naturalnych, podnoszący się poziom mórz i oceanów.

Obszary równikowe już teraz mają tragiczne warunki do życia, wy myślicie że imigracja do Europy zwolni, jak im się jeszcze bardziej pogorszy?

#4konserwy #prawakijestrobota - wy chyba dawno pogubiliście mózgi w tej swojej nienawiści do lewactwa. Jeszcze mogę wam wybaczyć antyszczepionkowość, bycie anty prochoice, ale ODBIERDOLTA SIĘ OD MOJEJ PLANETY, ATMOSFERY I OD NAS, ZIELONYCH ŚWIRÓW, kiedy my tylko próbujemy NAPRAWDĘ ocalić białego człowieka i tą całą "kulturę", która się tak lubicie podcierać.

#neuropa #bekazprawakow #klimat #ekologia i niestety, starałem się ograniczać ten tag i używać tylko w stosunku do moderacji, ale tu po prostu trzeba #bekazpodludzi
  • 89
  • Odpowiedz
To nie jest fizyka kwantowa, ani nawet równania różniczkowe. Wystarczy umiejętność logicznego wnioskowania. A tę umiejętność posiadają przynajmniej niektóre dzieci 13-letnie.


@Gwyn66: po pierwsze, „niektóre” jest bardzo poważnym problemem PR-owym, bo właśnie banalnie łatwo będzie przekonać ludzi, że takie dziecko nie ma pojęcia, o czym mówi. Po drugie, do zrozumienia zmian klimatycznych jest to jak najbardziej niezbędne — nie wiem jak chciałbyś komuś, kto nie zna i nie rozumie równań
  • Odpowiedz
Poza tym aktywizm jako strategia retoryczna się rządzi nieco swoimi prawami i powiedziałbym że nastolatka jako twarz akcji może być w pewnych przypadkach dużo skuteczniejsza niż naukowcy


@Croce: doprawdy wątpię — mnie na przykład to bardzo silnie zniechęca, a naukowiec postulujący jakieś zmiany ze swojej dziedziny, wręcz odwrotnie. No i nie kojarzę żadnych skutecznych protestów nie dotyczących samych dzieci, których twarzą byłoby dziecko…
  • Odpowiedz
@Althorion:

tylko że tutaj byś musiał dziecko okłamać, że zmiana temperatury będzie rzędu kilkunastu stopni, a nie kilku + destabilizacja.

#!$%@?ę.gif
Nie, wystarczy po prostu dziecku wyjaśnić, że chociaż dla niego kilka stopni więcej nie robi większej różnicy, to dla ogółu planety różnica jest znaczna. Ono to jest w stanie pojąć, to jest clou całego mojego wcześniejszego wywodu, a ty uparcie twierdzisz, że bycie dzieckiem = upośledzenie w stopniu znacznym.
  • Odpowiedz
@Gwyn66:

Nie, wystarczy po prostu dziecku wyjaśnić, że chociaż dla niego kilka stopni więcej nie robi większej różnicy, to dla ogółu planety różnica jest znaczna.

A jak mu to wytłumaczysz? Przecież to wynika z dosyć skomplikowanych matematycznych modeli.

Ono to jest w stanie pojąć, to jest clou całego mojego wcześniejszego wywodu, a ty uparcie twierdzisz, że bycie dzieckiem = upośledzenie w
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 13
@Althorion: co jest z tobą? Xd wielu trzynastolatkow ma juz poglady polityczne np. Wyborcy korwina wiec jak najbardziej moze byc świadoma globalnego ocieplenia i jego skutków i wcale nie musi byc mlodym geniuszem. 1-2 stopnie roznicy w temperaturze wody oceanów to glonalna katastrofa ekologiczna wiec tak te kilka stopni ma znaczenie. Jesli ja i ty słyszeliśmy o jej strajku to tak, jej "pajacowanie" przynosi efekty bo robienie szumu to najlepsza
  • Odpowiedz
@Althorion:

Po drugie, do zrozumienia zmian klimatycznych jest to jak najbardziej niezbędne — nie wiem jak chciałbyś komuś, kto nie zna i nie rozumie równań różniczkowych, wytłumaczyć że równania różniczkowe opisujące pogodę są chaotyczne i nawet niewielka zmiana klimatu doprowadzi do znacznego wzrostu anomalii pogodowych

No nie wiem #!$%@?, może po prostu założy, że tak jest, bo tak mówią specjaliści w danej dziedzinie xD
Ja nie znam równań różniczkowych, bo to nie moja dziedzina, ale jestem w stanie zrozumieć, że liczba zmiennych wpływa na poziom skomplikowania danego zjawiska i w efekcie chaotyczność.
Do tego wystarczy literatura popularnonaukowa. Nie znam się na teorii chaosu, ale przeczytałem "Parku jurajski" i to mi wystarczy do zrozumienia podstawowych założeń
  • Odpowiedz
@Titufe:

1-2 stopnie roznicy w temperaturze wody oceanów to glonalna katastrofa ekologiczna wiec tak te kilka stopni ma znaczenie.

No dobra, tylko przekonaj do tego dziecko. Które może, samo z siebie, na swoim poziomie pojmowania, na przykład wziąć raz kąpiel w wodzie o dwa stopnie cieplejszej… i nie zauważyć różnicy. Osiągniesz więc anty-zrozumienie — prosta zasada przywiedzie je do nieprawdziwych wniosków.

Jesli ja i ty słyszeliśmy o jej strajku
  • Odpowiedz
@Althorion: A tak w ogóle to 2/10 zarzutka, bo odpisywałem do tej pory, ale już mam dość kopania się z koniem.
Możesz sobie uważać, że do zrozumienia podstaw działania silnika spalinowego potrzebny jest tytuł inżynierski i 10 publikacji naukowych, ale nie zmieni to faktu, że się mylisz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Elo.
  • Odpowiedz
@Gwyn66:

No nie wiem #!$%@?, może po prostu założy, że tak jest, bo tak mówią specjaliści w danej dziedzinie xD

Ale tutaj nie pokazuje się specjalistów, pokazuje się trzynastoletnią dziewczynę. Jakbym miał niby uwierzyć, że „no, poważny problem, taaaak, w końcu dziecko mi o tym mówi”?

jestem w stanie zrozumieć, że liczba zmiennych wpływa na poziom skomplikowania danego zjawiska i
  • Odpowiedz
do zrozumienia podstaw działania silnika spalinowego potrzebny jest tytuł inżynierski i 10 publikacji naukowych, ale nie zmieni to faktu, że się mylisz


@Gwyn66: jasne, jak mi powie trzynastoletnia dziewczynka, że ona świetnie rozumie silniki spalinowe i wie, jak zrobić, by były dużo lepsze, to jej od ręki uwierzę i ustawię twarzą ruchu modernizacji tych silników…
  • Odpowiedz
Absolutnie nie. „Logiczne wnioskowanie” prowadzi tutaj do korwinizmów typu „Jest ciepło? To super!”


@Althorion:
Nie. To zależy od ilości znanych zmiennych. Trzeba być idiotą w typie Korwina, żeby tyle z tego zrozumieć po więcej niż 3 minutach zgłębiania tematu.
  • Odpowiedz
mnie na przykład to bardzo silnie zniechęca, a naukowiec postulujący jakieś zmiany ze swojej dziedziny, wręcz odwrotnie.


@Althorion: mam tak samo, tylko ludzie z takim podejściem raczej sami sięgną po źródła bliższe nauce, więc są ogólnie słabym celem dla aktywizmu, który siłą rzeczy zawsze będzie skierowany do szerszego grona i upraszczający sprawę.

Protesty inicjowane przez nastolatki np dość dobrze trafiają do innych nastolatek, bo ludzie preferują przekaz od kogoś do
  • Odpowiedz
No nie wiem #!$%@?, może po prostu założy, że tak jest, bo tak mówią specjaliści w danej dziedzinie


@Gwyn66: Ale pięknie wyłuszczyłeś prawdziwą przyczynę dlaczego 13latka budzi śmiech i o co tak naprawdę chodzi w polskim zdziwieniu, ze " hehehe widzisz Halyna 13stka a udaje, że się zna".

Po prostu jak wiadomo każdy Polak po 30 jest specjalistą w dowolnej dziedzinie, "ale 13stka ? co łona może wiedizeć".
Ewentualnie może
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@Althorion: hmm tylko to tez nie jest tak ze ta trzynastolatka strajkuje przeciwko nowemu zjawisku. Społeczeństwo juz slyszalo o tym problemie a jej strajk to przynajmniej w mojej opinii sygnał "juz nawet dzieci biorą sprawy w swoje ręce bo dorosli sa zbyt leniwi" bardziej ma to zmotywowac do dzialania i tak przekonanych o szkodliwosci GO a nie przekonac sceptykow bo tych to chyba i tak juz nic nie przekona xd
  • Odpowiedz
@Kjedne: Dzieci mają tę jedną przewagę nad niektórymi dorosłymi, że są całkowicie świadome swojej ignorancji i ufają mądrzejszym od siebie.
  • Odpowiedz
nie zrozumiała by, bo nie ma doktoratu z dziedziny związanej z ekosystemem


@Nieprzyjazny_Ziemniak: no nie zrozumiałaby, bo to tylko jedna zmiana w całym łańcuchu. Jak wpłynie na inne elementy? Może planktonu będzie mniej, ale będzie się go łatwiej łowić? Albo wręcz przeciwnie, trudniej? Może podwyższona temperatura wpłynie negatywnie na długość życia waleni, więc spadnie konkurencja w dostępie do pożywienia?

Ty byś umiał opracować model tej zmiany? Bo ja nie. I
  • Odpowiedz
Społeczeństwo juz slyszalo o tym problemie a jej strajk to przynajmniej w mojej opinii sygnał "juz nawet dzieci biorą sprawy w swoje ręce bo dorosli sa zbyt leniwi" bardziej ma to zmotywowac do dzialania i tak przekonanych o szkodliwosci GO a nie przekonac sceptykow bo tych to chyba i tak juz nic nie przekona xd


@Titufe: jeśli tak, to wtedy przynajmniej niczemu nie zaszkodzi… Bo niestety, bez przekonania sceptyków i
  • Odpowiedz
@Althorion: ale my tu mówimy o wydedukowaniu samego FAKTU, że JAKIŚ wpływ będzie miał miejsce.

To ci właśnie próbujemy przekazać - wystarczy DOSTRZEC problem, nie musisz być specjalistą, żeby o nim mówić.

Specjaliści są od proponowania rozwiązań i właśnie modeli zmian. Jeśli cię interesuje jak ilość planktonu wpłynie na resztę łańcucha to szukasz badania i czytasz wnioski/całość. No kurde!
  • Odpowiedz