Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 31
Jak to jest z małymi kotami?

Mam takiego co ma 6 tygodni. I nie wiem, on nigdy chyba pazurów nie chowa.

Chodzi po tobie czy coś to zawsze pazury wyciągnięte. Minie mu to z czasem?

Całe nogi mam pocharatane, moja spala to przeszedł jej po twarzy i ma twarz pocięta.

#koty #zwierzaczki #kiciochpyta #pokazkota
Qontrol - Jak to jest z małymi kotami? 

Mam takiego co ma 6 tygodni. I nie wiem, on ...

źródło: comment_ZxOFN7d1CTPsDXMDcrSYuxrOffZ14kho.jpg

Pobierz
  • 20
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@telif: @LM317K: Da się to jakoś naprawić? Ja już przez następne 14 lat ma latać z pazurami na wierzchu to wolę go oddać gdziekolwiek i wsiąść se innego. Trudno.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 53
@Qontrol: Kotki rodzą się z pazurami na wierzchu i te pozostają na wierzchu aż mięśnie odpowiedzialne za chowanie ich nie rozwiną się na tyle by kot mógł schować pazurki.
Generalnie kociak powinien być jeszcze z mamą, która nauczy go wszystkich kocich zachowań np. kiedy napierdzielanie łapą z wysuniętymi pazurami jest źle, kiedy przegina z agresją w zabawie itd.
@Qontrol: Też tak miałem ze swoim jak był mały. Po prostu dawaj mu do zrozumienia, że to boli. Jak cię drapnie to przestawaj się bawić, pokaż ze jesteś obrażony, trzepnij go po uchu czy cokolwiek innego. No daj mu do zrozumienia, że to nie jest ok. Mój zrozumiał i zaczął się hamować. Nawet jak w zabawie się zapomniał i porządnie udrapał, to zaraz chował pazurki i mu było głupio.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@Tymbarko: bez przesady
@Qontrol: oddawaj mojego kota xD jak postawisz go na parkiet to też nie chowa? My z naszym robimy tak że jak zaczyna gryźć i drapać to do łazienki i ma się uspokoić. Działa bo już praktycznie nie drapie a ma 7 tydzień. 6 tydzień to czas na odrobaczanie więc i tak musisz iść z nim do weta, o wszytsko możesz go zapytaj, poproś o nr telefonu to
Marshall1337 - @Tymbarko: bez przesady
@Qontrol: oddawaj mojego kota xD jak postawisz...

źródło: comment_nPJ0RMcAzqrFbDRLkB7Iur8rSmqxXKyJ.jpg

Pobierz