Wpis z mikrobloga

Czy jeśli agencja pracy nie chce mi wysłać kopi proponowanej umowy na email/listem to znaczy, że ma coś za uszami? Właśnie rozmawiałem z panem z pewnej agencji i powiedział, że nie może czegoś takiego zrobić i trzeba jechać osobiście zobaczyć umowę. Mogę też zrobić tak, że niby oni podpisują tą umowę i wtedy już jestem zatrudniony, a mogę też zobaczyć umowę u pracodawcy w Niemczech jak ona wygląda. Trochę nie widzi mi się jechać 3h do Opola tylko po to, żeby zobaczyć umowę, która może mi się nie spodobać.
#pracazagranica #niemcy #pracasezonowa #praca
  • 4
@Tytyka: Masz słuszne wątpliwości, uczciwe firmy nie mają oporów, żeby wysłać do pracownika draft umowy, żeby ten się z nią zapoznał przed podpisaniem. Ewidentnie nie chcą, żebyś się zapoznał z tą umową na spokojnie, lub np. komuś pokazał, tylko najlepiej przyjechał i od razu podpisał pod presją
@BShKF: w ostateczności wybiorę się do nich do tego Opola, bo to 20zł w jedną stronę, ale no to mi się nie podoba. Za 1 razem rozmawiałem z panią z tej agencji i była bardziej otwarta niż pan, z którym gadałem przed chwilą. Zadzwonię jutro może ona odbierze, bo dla mnie też jest to dziwne. Najlepsze, że z innej agencji, która notabene ma gorsze opinie, pani od razu mi wysłała przykładową