Wpis z mikrobloga

#nba #draft2019

Zion nie odnajdzie się w NBA nawet na połowie jego hajpu, jest za niski, nie ma świetnego rzutu, przestanie grać z chłopcami, a zacznie z mężczyznami. 20-10-3 to najwięcej co od niego zobaczymy w karierze.
  • 28
@iAmTS: tylko Doncic miał, ma i będzie rozwijać czysty koszykarski skill, a poza tym nie było wokół niego żadnego hajpu przed draftem. Luka jest zawodnikiem na lata, odnajdzie się w każdej sytuacji. Zion bazuje na fizyczności, a jeśli nie masz 7 stóp wzrostu, to jednak fizycznośc to trochę mało.
@KXNG_Preem: opiera grę na fizyczności, zdobywa punkty głównie spod obręczy. Jego vertical nie znaczy aż tak dużo w rzeczywistej grze. Nie umie i nie gra jako SG, jak choćby poprzedni tak wyhajpowany zawodnik nazywający się Lebron James.

Dla mnie najlepsze porównanie, to niższy Blake Griffin.
@Bover: zależy. Mało na bycie top nba w pierwszych latach. Ale na bycie top rookie z 20 ppg myślę, że możliwe. Jeszcze w drużynie bez lidera. Też pytanie czy bedzie 4 czy 3. Dzisiejsze NBA nie ma fizycznych defenderów na tych pozycjach zbyt wielu, a rim protection też jest raczej luksusem.

Bałbym się o kontuzję, #!$%@? bball iq (bo w HS to on tego nie rozwinął, tam się gra talentem raczej)
Czy będzie jakikolwiek stream dostępny? Na ten moment nic nie mogę znaleźć.

Uważam, że wbrew pozorom szykują się niespodzianki. Mój czarny koń to Bol Bol z numerem 4 do Pelicans. Barrett też niekoniecznie musi pójść jako trzeci pick.
@Bover: Podszedłem do ciebie jak do kolejnego dzbana co tak pisze z dupy jakieś wysrywy na tagu, ale dałeś mi logiczne argumenty więc szanuje i zwracam honor, w kwestii Ziona trzeba poczekać co pokaże już w lidze, tak po tym jak grał w szkole to nie wiem czy jest sens oceniać, na Lukę też był hype, mniejszy bo jednak białas ale no, zobaczymy wszystko po drafcie, jak dostanie dobrych trenerów, i
@KXNG_Preem: dziękuję, składam pokłony.

Knicks chyba będą skazani na budowanie franchise pod niego w takim razie, bo to lato nie wygląda dla nich tak fajnie jak jeszcze miesiąc temu. Chociaż nadal wierzę w to, że KD może do nich odejść, a ofertę złożą niemal na pewno, pomimo przeciwności. Durex będzie przez rok jeździł na wózku i zarabiał miliony z kontraktów sponsorskich xD.
@KXNG_Preem: a co do moich przewidywań draftowych - pamiętam jak ponad dekadę temu z absolutną pewnością mówiłem, że Oden to nowy Shaq, a Durant fizycznie nie da rady w NBA i zostanie tylko spot up shooterem xD. Tak więc moje obecne przewidywania nawet sam traktuję z dystansem.
@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: za to ty znasz się wybornie, skoro nie zauważasz nawet, że od tegoż Jordana Zion nie jest nawet wyższy, a średnia wzrostu czwórki to jakieś 6'10. To bynajmniej nie są warunki fizyczne, z którymi łatwo rywalizować pod koszami NBA, a grube dupsko i dobry vertical tego nie uratują.

Poza tym, co to jest dla ciebiue "typowy PF" w dzisiejszej koszykówce? Nie ma takiej pozycji jak dunker, drogie dziecko xD. Koszykówkę
za to ty znasz się wybornie, skoro nie zauważasz nawet, że od tegoż Jordana Zion nie jest nawet wyższy, a średnia wzrostu czwórki to jakieś 6'10


@Bover: #!$%@? ty serio trollujesz. Po pierwsze to jest wyższy. Po drugie to nie tylko wzrost definiuje pozycję. Serio. Po trzecie nie porównuj basketu sprzed 20-30 lat do czasów w których gra się small ballem i goście nawet 6'7" są wystawiani przez trenerów na pozycję
@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: żaden z nich nie był nawet w 1/100 otoczony taką czcią jak Zion, o którym zaczęto mówić, że to być może top20 zawodnik na świecie (xD).

No i fajnie, coś tam w odpowiedzi popisałeś, ale vertical i masa to nie jest wielki atrybut. Zion jest 6'6 w butach, jest małym dzieciakiem przy podkoszowych, a nie ma rozwiniętej gry pod stretch forward, nie rzuca i nie drybluje rewelacyjnie. Niższy Blake Griffin
żaden z nich nie był nawet w 1/100 otoczony taką czcią jak Zion


@Bover: No chyba jednak rzeczywiście trollujesz.

o którym zaczęto mówić, że to być może top20 zawodnik na świecie (xD).


Skoro czytasz gówniane źródła to czego się spodziewasz? Wiarygodnych informacji? Poczytaj sensownych amerykańskich dziennikarzy. Nikt nie robi z Ziona jakiegoś boga. Wyraźnie jest lepszy od swoich kolegów, ma dobre 'papiery', warunki ale też parę braków i miejsce na rozwój.
@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: o ile się w wielu miejscach zgadzam to dwie rzeczy. Po pierwsze ofensywnie może sobie dać radę na 4, ale defensywnie pod koszem? Tu jestem bardzo ciekawy. Dlatego z tą typową 4 bym się wstrzymał. Może i będzie to case Tuckera, czy Barkleya, ale może nie.

Sama waga nie zrobi z ciebie obrońcy - ot taki Nurkic, Jokic, Saric. Masę mają i co z tego.
@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: to jest jakiś argument, aczkolwiek jak masz taką przewagę atletyczną na gościach ze szkoły to jest problem, żeby wyrobić sobie umiejętności techniczne. Jak wiemy "przeciętny" obrońca z NCAA w nba ma duże problemy. No ale ja tu postulowałem raczej bycie poniżej przeciętnej na 4. Mogę jednak nie mieć racji.
@iAmTS: Ja nie mówię, że Zion jest już NBA ready jak Doncic. Mówię tylko, że jest typowym amerykańskim PF'em mocno atletycznym. Zarzucanie mu, że nie jest SG i nie umie zajebiście kozłować jest #!$%@? śmieszne.

Nie ma lepszej pozycji na boisku dla niego niż PF. To nie Lebron który może grać na wielu pozycjach. Na centra jest za niski. Na SF jest po prostu nieforemny bo mimo, że szybki jak na