Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
Tak sobie siedzę i się zastanawiam jak używać #tor I ogólnie #cybersecurity #bezpieczenstwo super poprawnie. Nie kiedy chce zamówić n-------i ale raczej kiedy prowadze największy bazar i wszyscy chcą mnie dorwać.

Wiadomo, że vpn i tor. Ale vpn-tor-vpn czy jak? Jakie są argumenty?
Wszędzie dwu skladnikowe uwierzytelnianie, silne hasła trzymanie w keepasie, gdzie hasłem jest pierwsza strona inwokacji.
Wydaje mi się, ze nie ma co szyfrowac dysku tylko trzeba posiadać laptopa bez dysku i bez baterii (I ładowarkę przerobić jakimś sznurkiem tak, żeby po podniesieniu rak albo coś kabel sie wyrwał i całość wylaczyla). A system operacyjny to na jakiejś karcie pamięci, szyfrowane hasłem spis treści z książki kucharskiej. Odpowiednio spreparowany linuks I do wszystkich ssh klucze żeby nigdzie hasła nie wpisywać.

Macie jakieś pomysły/rozważania? Naszło mnie na zastanawianie po obejrzeniu prezentacji #zaufanatrzeciastrona https://youtu.be/hicdX8aQXng
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@wypokowicz: Dzięki! jest trochę mądrości, jest trochę śmiesznych rzeczy typu

Radzę łączyć się z serwerami w krajach takich jak Rosja, Chiny, [...] które nie są związane traktatami lub nie uczestniczą aktywnie w szpiegowaniu Internetu.


I jest kilka rzeczy, z którymi średnio bym się zgadzał. Jest tam napisane sporo na temat wychodzenia z laptopem z domu. Jednak już były przypadki kiedy ktoś jakoś wpadł (cóż, im bardziej rozrabiasz tym
  • Odpowiedz
@dupaztrupa: z takich zabezpieczeń to może usytuowanie koło fontanny bo można tam laptopa wrzucić, ewentualnie na balkonie by zrzucić w razie przypału. Zastanawiam się jeszcze nad zainstalowaniem systemu na pendrive by go złamać w razie w razie przypału. Myślę jeszcze by jakiś skrypt odpalić typu IF pendrive off THEN szyfruj dysk/skok napiecia na procesorze/wylacz prad ELSE nic nie rób. Jednak tu potrzeba tego sprytu, by w odpowiednim momencie złamać pendrive.
  • Odpowiedz
@wypokowicz: No jak przywiążesz sobie takiego pendrive do ręki jak na bieżni to szybko można szarpnąć i wyrwać. Wtedy nie trzeba jakiegoś uber wielkiego refleksu tylko nawet jak cię będą odciągać od kompa to samo zadziała
  • Odpowiedz