Wpis z mikrobloga

Przed wyjazdem do Holandii poszedlem do banku ING, wiedzialem ze potrzeba drugiej karty do placenia w euro. Mowie grzecznej Pani o co mi chodzi, a ta na to, ze wcale drugiej nie potrzeba, wystarczy ta 'Polska', podepnie sie do niej funkcje placenia w euro i nie bedzie problemow. Pani cos w systemie pozmieniala i oznajmia mi, ze teraz jak bede w Polsce to bedzie pobierac zlotowki, a jak poza, to z konta walutowego euro.

Dzisiaj ide do sklepu i nie da sie nic kupic. Czy to co ona gadala to ma cos wspolnego z prawda czy to jest jakis totalny farmazon i bez drugiej karty sie nie obejdzie? Chcialem, by poza Polska ciagnelo mi kase z walutowego, powiedziala, ze tak bedzie, a okazalo sie, ze jak sobie sam pomiedzy kontami kasy nie przeleje, a potem nie wyplace z bankomatu po beznadziejnym kursie, to nic z tego nie bedzie.

#holandia #ing #emigracja
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Delo: w Holandii akceptują głownie kartę Maestro oraz karty VPay. Karta Visa, Master Card to raczej tylko bankomat i stacje benzynowe + nieliczne sklepy (Action chyba przyjmuje i Lidl)
  • Odpowiedz
@zarev: visa i wiem ze z tym tutaj jest problem, ale bedac w sklepie ktory vise przyjmuje, to i tak nie dalo sie nic kupic karta.

@tobexor: tak, przelalem, ale dalej sie nie dalo placic karta. Dopiero bankomat wydal kase po beznadziejnym kursie.
  • Odpowiedz
@wojciech_s: @inpir: @tobexor: @zarev: ale ogolnie jest taka mozliwosc, ze majac konto w polskim ing i majac dwa rozne rachunki, zlotowkowe i w euro, mozna placic normalnie w euro poza Polska bez zadnego przeliczania kursow i tym podobnych jedna karta?
  • Odpowiedz
@Delo: a tego to nie wiem, ja jak kiedyś używałem polskiego konta, to miałem osobną kartę do walutowego i nic mi nie przeliczało - wypłacałem tyle € ile chciałem i dokładnie tyle ubywało z konta (mbank)
  • Odpowiedz
@wojciech_s: ehhhh, poszedlem do banku wlasnie po druga karte, babka namieszala, zostalem z jedna i bez mozliwosci placenia. Jutro moze to jakos ogarne.
  • Odpowiedz
@CapoDiPtakMuzzapi: czyli masz normalnie Polska karte, dwa rachunki, idziesz do sklepu czy bankomatu w Holandii i ciagnie Ci z walutowego bez zadnego przeliczania? Ja zeby cos dzisiaj kupic musialem przelac hajs przez kantor ing z euro na zlote po normalnym kursie po czym isc do bankomatu i wyplacic te zlote zamienione na euro po kursie zanizonym. W bankomacie nie dalo sie wyciagnac po prostu euro.
  • Odpowiedz
Mam jedną kartę podpiętą do dwóch rachunków: w pln i walutowego w euro. Żeby płacić w euro kupuje w kantorze ing, w bankowości internetowej walutę, która od razu jest na rachunku. Potem jak płacę będąc w strefie euro, automatycznie i bez żadnych dodatkowych opłat ściąga mi z tego konta walutowego.
Pamiętaj, że do konta walutowego musisz manualnie podpiąć kartę, nie robi się to z automatu.
  • Odpowiedz
@Delo: proszę sprawdź na początku czy masz podpiętą kartę Visa Zbliżeniową do swojego konta walutowego euro. Możesz to zrobić w Moim ING po wejściu w Moje finanse - karta Visa - w powiązanych kontach walutowych powinieneś widzieć konto euro. Jeżeli nie będziesz miał tej opcji, to wybierz przy karcie Podłącz konta walutowe. Tam dodasz kartę do konta euro.
Dodatkowo sprawdź swoje limity dzienne do karty na płatność i wypłatę za
  • Odpowiedz
ale ogolnie jest taka mozliwosc, ze majac konto w polskim ing i majac dwa rozne rachunki, zlotowkowe i w euro, mozna placic normalnie w euro poza Polska bez zadnego przeliczania kursow i tym podobnych jedna karta?


@Delo: tak, karta w Ing jest wielowalutowa, musisz tylko podpiąć ją do rachunku i mieć EUR na koncie. Jak nie masz to powinno pobrać Ci z konta w PLN, więc pewnie jak wyżej piszą trafiłeś na punkt w ogóle nie akceptujący kart Visa.

Ja to obszedłem zakładając konto w N26-taki niemiecki bank, tam jak wpłącisz chyba 200eur i podasz holenderski/niemiecki adres korespondencyjny (nie trzeba być zameldowanym ani nic) to przyślą Ci kartę Maestro w
  • Odpowiedz