Wpis z mikrobloga

@rybsonk: Każda ciepłownia/elektrownia opalana węglem czy tam biomasą to elektrownia atomowa.
W elektrowni jądrowej energia pochodzi z roszczepienia jąder atomów. A żeby nie było, że się czepiam słownictwa i fizyki zjawiska to zarówno ustawa Prawo Atomowe jak i Rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie dokumentów wymaganych przy składaniu wniosku o wydanie zezwolenia na wykonywanie działaności związanej z narażeniem na działanie promieniowania jonizującego albo przy zgłoszeniu wykonywania tej dzialalności nie przewiduje uruchomiania/eksploatacji elektrowni
@domo667: jak najbardziej bloki węglowe stawiamy. Absolutnie nie jestem ich zwolennikiem, chciałem tylko pokazać, że historie o taniej energii z atomu to raczej legendy szczególnie, że te szacunki są dla USA, które mają już odpowiednią technologię itp. Wysoki koszt odnawialnych źródeł energii takich jak fotowoltaika w raporcie wynika z tego, że do tej pory budowalo się ogromne farmy ogniw, przez co dochodziły jeszcze koszty przesyłu, straty energii itp. Ja mówię o
@lakukaracza_: ta, atom tani xD będzie za pół darmo prąd przecież. Proszę cię, nic mnie tak nie #!$%@? jak ktoś kto ma podobną opinię na jakiś temat jak ja, ale argumenty ma #!$%@?. Weź się doedukuj sam jak chcesz pouczać innych w jakiejś dziedzinie bo w tym momencie robisz za ignoranta rzucającego hasłami.

Tak jak tłumaczy @ZdeformowanyKreciRyj: sprawa elektrowni jądrowych nie jest taka prosta. Sprawa odnawialnych źródeł energii też nie
@lakukaracza_: po co pchać sie w atom, kupować licencje, zatrudniać obce korporacje by na końcu zyskać tyle mocy ile daje 1/5 Bełchatowa? już lepiej postawić wiatraki nad morzem, taniej i do tego stymuluje Polską gospodarke.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@lakukaracza_: Weź tą mapę, bo na niej pełno błędów. Gdzie ty masz np Równe w tym miejscu.
To jest w obwodzie rówieńskim w miejscowości Warasz a nie w Równym.
Równe to miasto 150 km autem od tej miejscowości.
@lakukaracza_: Pomysł może i jest szatański, ale kasy na komisje czy struktury mające powołać elektrownię atomową w Polsce to się wydaje miliardy przez ostatnie 20 lat. Także branie na to kasy jest git, ale budować to już chyba nie wypada. Ukraść kasę z kolei na to przeznaczoną ... jeszcze jak.