Wpis z mikrobloga

@anarchy_: kiedyś wciskałem każdemu komu mogłem, że nie istnieje nic lepszego niż Linux a w szczególności Debian (bo stabilność, bo w 100% wolne i inne #!$%@?) od 4 lat używam tylko windowsa 10 i jeśli mnie sytuacja zawodowa jakoś w szczególności nie zmusi to nie mam zamiaru tego stanu rzeczy zmieniać.

Do czego Ci linuch potrzebny?

B oze swojej strony Debiana z doinstalowanym na backportach tym co Ci potrzebne mogę
  • Odpowiedz
@hepihipi: Dokładnie tak jak napisałem. Maszyna do kodzenia idealna. Jeśli potrzebny Ci sytem ogólnego przeznaczenia to może być uciążliwy.
Masz u mnie mega plusa za avatar.
  • Odpowiedz
@inny_89:
Co do Avatara, to jakoś ciężko mi się z nim rozstać :)
Co do maszyny ja już po około 3 latach używania Debiana używam go jako podstawowego systemu. Windowsa trzymam tylko dla żony i dzieci. Na laptopie już tylko Debian i na zmianę Gnome i i3 :) Jakoś nie mogę się odnaleźć w Windowsie, aczkolwiek uważam, że nie jest złym systemem. Po prostu przyzwyczajenie.
  • Odpowiedz
@anarchy_:
Ja jeśli już to polecam Debiana choć jak napisał @inny_89 nie każdemu przypasuje. Jeśli grasz w gry to bez sensu IMHO. Ja nie gram więc nie mam problemu. Nawet od MS Office się odzwyczaiłem mimo, że mam zainstalowane.

Masz na zachętę zrzut pulpitu. Linux może być i ładny i funkcjonalny. Wszystkie Ubuntu, Elementary i Archy po większym update mi się wysypywały. Debian w wersji stable nigdy mi się
h.....i - @anarchy: 
Ja jeśli już to polecam Debiana choć jak napisał @inny89 nie ka...

źródło: comment_hCeqv1Xbb7436eBy5L77tjlnTPN0bW6b.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@hepihipi: @anarchy_: To fakt. Jeżeli chodzi o stabilność to Debian Stable wyłożył mi się RAZ JEDEN i to była tylko i wyłącznie moja wina. A tak to przez 3 dobre lata chodził jak złoto.

Może też być problem ze sterownikami do niektórych sprzetów. Trzeba uważać.
Ja w swoim lenovo S10-3t (wspaniały sprzęt swoją drogą) załatwiłem baterię przez to, że wtedy akurat eksperymentowałem z Ubuntu. Coś miałem tam napieprzone
  • Odpowiedz
Wszyscy chwalą debiana, jasne jest to system stabilny, ale ze wszystkich distro jakie korzystałem wydawał się strasznie nieintuicyjny. Zawsze z nim problemy miałem, Ubuntu to jeden stek błędów. Solus i Manjaro bardzo ładnie mi działają.
Z rzeczy bardzo stabilnych to FreeBSD -> moim zdaniem dużo bardziej przemyślany niż Debian.
  • Odpowiedz