Wpis z mikrobloga

Hej,

rozglądam się za rowerem hardtail trail/enduro w okolicach 5000zł.

Jak na razie mam 3 typy:
Dartmoor Primal Pro 29 2018 (ten mi najbardziej pasuje ale jest ich już mało i stoją po 5500)
AUTHOR versus 2017
Trek Roscoe 8 2019

Jest może jeszcze coś ciekawego w tej cenie?

Ogólnie chciałbym żeby spełniał takie podstawowe wymagania:
Amortyzator skok od 120mm
Koła 27,5+ / 29 od 2.4 cala
Napęd 1x11
Regulowana sztyca

#rower #mtb
  • 12
AUTHOR versus 2017


@RedLine: Bierz ten. Mam go i jest nie do zajechania. Przez teren jedzie jak czołg. Da się nim polecieć ponad 60 km/h po prostej z lekkiej górki (spadek do 2%), hamulce żyleta, opony pozwalają na jazdę w kopnym piasku na plaży/w lesie itd. Przejedzie 15 km brzegiem morza, i przerzutki dalej będą działały. Czasem przy jeździe przez las można zapomnieć o odblokowaniu amora. Opony tak tłumią xD

Jeździłem
Migfirefox - > AUTHOR versus 2017

@RedLine: Bierz ten. Mam go i jest nie do zajech...

źródło: comment_Vf5FwXNDIHzZUVDBLdWFybLSuoUI55TC.jpg

Pobierz
@simun: Jestem go w stanie kupić za 4500 więc cena jak najbardziej w porządku tylko zastanawia mnie praca amortyzatora. Miałem lekką przerwę od jazdy więc dopiero po jakimś czasie jak już nie będę takim drewnem zacznę cisnąć mocniej i chciałbym być pewny, że w tej cenie biorę najlepszy. Goleń RockShox Judy Silver TK ma 30mm i dochodzą mnie słuchy, że mógłby być sztywniejszy.
@RedLine: Tak na prawdę nie jesteś w stanie ocenić sztywności ogranoleptycznie, a w Roscoe masz główke taper, koło na osi boost, mega szerokie obręcze, więc z przodu nie będzie tragedii. Taki Author jako marka o wręcz znikomej renomie w porównaniu do Treka powinien grać lepszym osprzętem, a okazuje się że oba rowery są wyposażone mniej wiecej tak samo. Widzę to tak, że Recon jest lepszym widelcem, ale z drugiej strony Judy
@RedLine miałem bardzo podobny dylemat, myślałem o primalu albo versusie ale ostatecznie kupiłem na wiggle vitus sentier vrs. Rzuć okiem, spełnia wszystkie twoje wymagania: reba 140 mm, regulowana sztyca, koła 2.6, napęd 1x11 SLX i osie boost.
@damyrade cholera, teraz ogarnąłem, że napisałeś gdzie go kupiłeś. Brałeś w ciemno czy już wcześniej na nim jeździłeś? Jak z rozmiarem ramy i Twoim wzrostem?