Wpis z mikrobloga

#gry #cyberpunk2077 #cyberpunk #przemyslenia #pytanie

Z okazji ostatniego E3 stwierdziłem wypadałoby się w końcu tym tytułem bardziej zainteresować. Zacząłem googlować aby ogarnąć jak dokładnie wygląda to uniwersum i doszedłem do wniosku, że w ogóle mi się ono nie podoba. Ogólnie klimaty Sci-Fi są spoko, ale ten w Cyberpunku jakoś do mnie nie przemawia.

Więc w sumie po co w ogóle miałbym kupować tę grę skoro świat w niej przedstawiony mnie nie jara? Uniwersum to rzecz dość istotna, szczególnie w grach RPG dlatego granie w coś czego otoczka do kogoś nie przemawia chyba nie ma wielkiego sensu. Może ktoś z was jest w stanie przekonać mnie do zagrania pomimo tego, bo wydawać 200 zł dla Keanu Reeves'a i Doskozzzy Stachurskiego z głośników to jednak przesada.

Ps. W sumie po zastanowieniu doszedłem do wniosku że fajnie by było to przejść stuprocentowym "czystym" człowiekiem bez żadnych implantów ale z tego co czytałem to popchnięcie fabuły do przodu będzie wymagało od nas pakowania w siebie kolejnych partii złomu więc raczej odpada.( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • 7
  • Odpowiedz
@Jankesowski: Świat w odcieniach szarości a nie czarno biały, nagość, brutalność, ostry język, społeczeństwo podzielone na gangi itd. wszyscy się nienawidzą w skrócie produkt dla dorosłego odbiorcy, rzadkość w dzisiejszych czasach gdzie wszystko musli być poprawne politycznie i family friendly.
  • Odpowiedz
@Slavonlorden: Kiedy myślę o uniwersach tak do bólu poprawnych politycznie to w sumie na myśl przychodzą mi tylko gry Bugisoftu, a tak poza tym to nic, może dlatego że nie przykładałem do tego wielkiej wagi. A co do Cyberpunkowego uniwersum to przyznam że głównie odrzucają mnie wszechobecne implanty. Nagość, brutalność, przekleństwa i ogólny burdel są jak najbardziej w porządku. Chociaż w sumie drugie i trzecie masz w każdej grze 16+/18+,
  • Odpowiedz
@Jankesowski: A ja sprobowalem ostatnio soku jablkowego i doszedlem do wniosku, ze w ogole mi nie smakuje. Ogolnie soki sa spoko, ale ten jablkowy jakos do mnie nie przemawia.

Wiec w sumie po co w ogole mialbym kupowac sok jablkowy skoro smak w nim zawarty mnie nie jara? Moze jestes w stanie mnie przekonac do picia soku jablkowego? ;)
  • Odpowiedz
Uniwersum to rzecz dość istotna, szczególnie w grach RPG


@Jankesowski: no jeśli jesteś fanem RPG, szczególnie jeśli chodzi o questy i wybory to po prostu nie specjalnie jest w czym wybierać. Też bym wolał inny klimat, ale kto teraz robi dobre RPGi? ... ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@GokuMK: Larian Studios, ich Divinity: Original Sin 1 i 2 uważam za przykład tego jak powinno się robić RPG'i. Nie chodzi o to że gra ma być FPP, TPP czy w widoku z góry po prostu w perfekcyjnym RPG wszystko jest "opcjonalne" i "sytuacyjne". Gracz ma podany szkielet historii ale pisze ją we własny sposób. Niestety coś takiego jest trudne, być może niemożliwe do stworzenia, ale moim zdaniem ww. tytuły
  • Odpowiedz