Wpis z mikrobloga

Mirki,będzie długo ale postaram się czytelnie to napisać,proszę o #pomocy ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Byłem zatrudniony w firmie od stycznia 2018 do litego 2019. W styczniu 2019 zarezerwowałem sobie wyjazd na wczasy, w międzyczasie zaczął robić się u mnie na dziale b----l i kwas wiec postanowiłem zostać w firmie ale zmienić dział,żeby to zrobić musiałem się zwolnić i zatrudnić od nowa. Tak zrobiłem. Cały luty to wypowiedzenie a od marca znowu jestem zatrudnimy na umówię o prace na 2 lata jednak w papierach maja taki b----l i naliczają mi dni urlopowe w taki sposób ze za 1 miesiąc mam coś około 2 dni urlopu. Nie należy mi się więcej? Zwłaszcza ze jestem w tej samej firmie a okres pomiędzy zwolnieniem a zatrudnieniem wyniósl jakiś tydzień? W lipcu wylatuje na wakacje a dziś dostałem fiszkę a na niej informacje ze mam 2.36 dnia urlopu ( ͡° ʖ̯ ͡°) Prosze o rady i pomoc ile dni mi się należy ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#pracbaza #praca #urlop #pomocy #przegryw
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@nairoht:

Kodeks pracy wskazuje wyraźnie, że długość urlopu wypoczynkowego jest zależna od okresu zatrudnienia, do którego wlicza się wszystkie okresy z poprzednich miejsc pracy, nawet jeżeli pomiędzy nimi były przerwy w zatrudnieniu. Nie liczy się także to, w jaki sposób poprzednie stosunki pracy zostały zakończone (na przykład nie jest ważne, czy nastąpiło to z winy pracownika). Cytat ze strony()
  • Odpowiedz
@nairoht: Ponadto nowy pracownik ma wprawdzie do wykorzystania 20 dni, jednak są one naliczane proporcjonalnie do upływających miesięcy (tzn. po 5 miesiącach pracy nie może wziąć więcej niż 5/12 urlopu). Także jeżeli dana osoba pierwszą pracę rozpocznie na przykład w kwietniu, to do końca roku kalendarzowego może wykorzystać 9/12 urlopu, czyli 15 dni. Ja mam umowę od marca więc sam już nie rozumiem( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@Bulbulator_B5: oczywiście, po przepracowanych 10 latach masz 26 dni, a nie 20 aczkolwiek podpisując nową umowę bez jej ciągłości np zmiana firmy urlop nalicza się adekwatnie do przepracowanego okresu więc dostajesz 26 lub 20 dni dzielone na 12 co miesiąc
  • Odpowiedz
@Bulbulator_B5: nie wiem czy dobrze rozumiem twój problem, ale "proporcjonalność urlopu ma zastosowanie wyłącznie w pierwszym roku pracy pracownika. Z każdym kolejnym rokiem (nawet przy zmianie pracodawcy) prawo do urlopu nabywa się na początku roku i pracownik może nawet wykorzystać ten urlop od razu." link, także w 2019 w pierwszej firmie mogłeś wykorzystać 2/12 urlopu, w drugiej 10/12 i to nawet od razu, a nie ograniczone do 2 lub
  • Odpowiedz
@adamale: Od stycznia 2018 do lutego 2019 robiłem na jednym dziale,od marca 2019 zatrudniłem się od nowa na innym dziale i mam umowę na 2 lata do marca 2021,we wtorek dostanę duplikat świadectwa pracy i może nalicza mi poprawnie w końcu ten urlop ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz