Wpis z mikrobloga

@Zelber: Zależy... Jeśli chodzi o izolacje, podstawa to CIĘŻKIE UGINANIA na triceps, do czoła, nosa, albo brody/gardła. Jeśli bolą przy tym łokcie = słabe łokcie.

Jeśli nie chodzi o izolacje, to tego jest mnóstwo, cg bench, pin press, board press, incline cg bench...
W jaki sposób je wzmocnić?


@vizori: To jest takie proste... że nikt tego nie ogarnia hah. Robisz różne LEKKIE uginania ze sztangą, sztangielkami, i pompujesz serie po 20-25p np robisz 4x25, naprawdę lekkim ciężarem, i bardzoooo powoli na przestrzeni wielu tygodni zwiększasz ciężar i zmniejszasz ilość powtórzeń. Do tego wykonujesz przeróżnie warianty tricepsa na wyciągu, też stosująć wysoki zakres powtórzeń, albo gumą robisz, z gumą np 4x50 itp.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
W jaki sposób je wzmocnić?


@vizori: To jest takie proste... że nikt tego nie ogarnia hah. Robisz różne LEKKIE uginania ze sztangą, sztangielkami, i pompujesz serie po 20-25p np robisz 4x25, naprawdę lekkim ciężarem, i bardzoooo powoli na przestrzeni wielu tygodni zwiększasz ciężar i zmniejszasz ilość powtórzeń. Do tego wykonujesz przeróżnie warianty tricepsa na wyciągu, też stosująć wysoki zakres powtórzeń, albo gumą robisz, z gumą np 4x50 itp.

@IntruderXXL: Ooooooo
@IntruderXXL:

To jest takie proste... że nikt tego nie ogarnia hah. Robisz różne LEKKIE uginania ze sztangą, sztangielkami, i pompujesz serie po 20-25p np robisz 4x25, naprawdę lekkim ciężarem, i bardzoooo powoli na przestrzeni wielu tygodni zwiększasz ciężar i zmniejszasz ilość powtórzeń. Do tego wykonujesz przeróżnie warianty tricepsa na wyciągu, też stosująć wysoki zakres powtórzeń, albo gumą robisz, z gumą np 4x50 itp.

Brzmi jak plan, dzięki ;)
a co sądzisz o jm pressach ?


@Kwiatuszek_Mateuszek: Jedno z najlepszych ćwiczeń na triceps, szczególnie pod wyciskania, buduje triceps w okolicach łokcia czyli w najważniejszej części. Ale zarazem trzeba uważać na to ćwiczeni zacząć bardzo lekko, bo prawidłowo wykonywane, niesamowicie obciąża łokcie, to czuć wręcz do tego stopnia że aż czuje się jakby coś zaraz miało pęknąć. W tym ćwiczeniu priorytetem jest duży ciężar (oczywiście kiedy już łokcie są zdolne do
Jest gdzieś wykaz EMG, że największą aktywność masz w pobliżu przyczepu dalszego?


@Poemat: Odpowiem dyplomatycznie... SRAM NA TO. Bez obrazy oczywiście, po prostu dla mnie zdanie najlepszych, najsilniejszych i największych trenerów jest najważniejsze,a wykazy EMG, czy inne badania niezbyt mnie interesują, nie wiem czy takie są w tym wypadku nie interesowałem się tym.
Tak samo mogę powiedzieć, że prostowanie podudzi na maszynie najlepiej buduje przyczep głowy przyśrodkowej na wardze kresy chropawej ¯\(ツ)/¯


@Poemat: Wiesz, ja sobie tego nie wymyślam, ja powtarzam to co mówią najlepsi, nie żadne ogórasy, sam to też testuje na sobie, wiem gdzie mnie potem "boli", zbieram doświadczenie.

Zdecydowana większość badań jest KOMPLETNIE bzdurna i nic nieznacząca, kiedyś ktoś tutaj się próbował ze mną kłócić na temat siadu i aktywacji według
@IntruderXXL Ty się opierasz na słowach najlepszych, ja na żelaznej logice. Nie przytaknę Ci odnośnie JM press'ów jeśli nie zobaczę sensownego dowodu, i nie jest nim na pewno okolica bólowa bo istnieją bóle rzutowane i przenoszenie powięziowe obciążenia

Mam świadomość, że mając na kiju przy tym ćwiczeniu 50kg a 150kg różnica będzie duża, ale powinna oscylować w około jakiegoś trendu, który będzie potwierdzał, że przy ścięgnie końcowym tricepsa jest wykonywana największa praca.
Nie przytaknę Ci odnośnie JM press'ów jeśli nie zobaczę sensownego dowodu,


@Poemat: Widzisz dla mnie wystarczającym dowodem są opinie najlepszych, ludzi z dziesiątkami lat doświadczenia, trenerów których wskazówki pozwoliły pobić dziesiątki,setki rekordów świata, wytrenować wielu mistrzów. Dodatkowo moje obserwacje pokrywają się z ich opiniami... O jest taka ciekawostka, zobacz na kulturystów, większość jest bardzo "cienka, wąska" wokół łokcia, mają ogromny triceps u góry a przy łokciu cieniutko... BRAK CIĘŻKICH UGINAŃ. Następnie