Wpis z mikrobloga

@jeloo
Kolejny moralista, troskliwy o pieniądze podatnika. Jak to jest, że w tym kraju można robić wszystko - zajadać się śmieciowym żarciem, dawać marihuaniną po kablach, ćpać, chlać, jeździć rowerem po S8, łazić po górach na szpilkach, siedzieć w nocy na dworcu w Kutnie, łykać paracetamol blistrami, ALE nie daj boże nie zapnij człowieku pasa w drodze po bułki do karfura, albo połóż nogi na desce w drodze nad Zalew Zegrzyński
  • Odpowiedz
  • 0
@Dutch Troskliwy bo to między innymi moje pieniądze. Ponad połowa mojej uczciwie zarobionej kasy idzie na leczenie debili po dopalaczach, wypłacana jest poszkodowanym którzy przez własną głupotę stracili nuszki, idzie na 500+ i inne głupoty. Dlatego mam prawo wytykać głupotę, debilizm i tym podobne bo na to idzie moja i Twoja kasa. Nie uważam się więc za moraliste, a osobę która kwestionuje wydawanie m.in. moich pieniędzy.
  • Odpowiedz
@jeloo:

wypłacana jest poszkodowanym którzy przez własną głupotę stracili nuszki

No i ile było takich przypadków? Wielkiż to wodospad pośród wydatków NFZu, czy może raczej niezauważalna kropelka?
Na wspomniane przez Ciebie bombelki idzie kilkadziesiąt miliardów rocznie, ile idzie na nuszki?

W jakich jeszcze sprawach protestowałeś z podobnym zaangażowaniem? Bo mam wrażenie że mniej tu chodzi o troskę o budżet ochrony zdrowia, a bardziej o wstrzelenie się w jakże modny
  • Odpowiedz
  • 0
@Dutch Wiesz, pracuję jako prawnik dla ubezpieczyciela - spraw gdzie ktoś nie zapiął pasów i z niegroźnej stłuczki wyszedł z groźną raną twarzoczaszki mam na pęczki. Potem w sądzie słyszymy - no niby pasów nie zapiął ale #!$%@?, sto tysięcy bo cierpiał.

A potem płacisz większą składkę, bo tu pasów nie zapiął, tu nóżki na desce, tu do pijaczka wsiadł

Tak samo jeśli chodzi o wszytych ćpunów, pijaków itp. - na
  • Odpowiedz
@jeloo:

spraw gdzie ktoś nie zapiął pasów i z niegroźnej stłuczki wyszedł z groźną raną twarzoczaszki mam na pęczki. Potem w sądzie słyszymy - no niby pasów nie zapiął ale #!$%@?, sto tysięcy bo cierpiał.

Przydałoby się porównać konkretne liczby, bo "na pęczki" to wiesz.

Konkretnie - ile sprawa miałeś o nuszki połamane, bo były usadzone
  • Odpowiedz