Wpis z mikrobloga

Takie pytanie do bardziej ogarniających PoE: Jak w tej grze się dorobić dobrego pieniądza? xd
Jak widzę ludzi co po niecałym tygodniu latają z kaomami, atziri's disvaour itd. (licząc, że itemy dla melee nawet takie niby pospolite jak devoto kosztują majątek), to się zastanawiam - jak? na ten moment mam 2 ex i 200c, ale to z dropa, a nie z zarobku.
Mógłby ktoś jakoś wytłumaczyć mi jak jakoś bardziej efektywnie zarabiać w tej gierce?
#pathofexile
  • 27
  • Odpowiedz
@marv0oo: Zarabiasz grając proste xD. Grają jak #!$%@?, często w grupach i lepszy drop jest. Polecam mapowanie we dwójkę z ziomkiem. Flipowanie itemków na rynku, craftowanie, unidowanie jeweli/beltów/ringów/amuletów itd., delve uber laby. Po prostu znajdujesz niszę i mielisz to w kółko.
  • Odpowiedz
@marv0oo trzeba #!$%@?ć po 12 godzin dziennie. Albo flipowac walutą i itemami przez 12 godzin, albo 200 buriali dziennie. Wybierz sobie. ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz
@Jacko_: ringi i amu lepiej identyfikować i liczyć, że 1 na 100 będzie dobry, czy lepiej na chaos #!$%@?? Uber lab to tylko o enchant na hełm chodzi czy opłaca się robić tam te wszystkie gauntlety, dark shrine'y, silver chesty itd.?
  • Odpowiedz
@marv0oo: Chaos recipe na tym etapie gry to strata czasu, #!$%@? mapy albo siedz w Kopalni Wujek. Zawsze mozesz tez zrobic mf chara i robic buriale caly miesiac.
  • Odpowiedz
@marv0oo: Ja wszystkie ringi amu itd a czasem buty identyfikuje. Chaos recipe za duzo miejsca zajmuje i strata czasu. Uber laby tak enchanty daja najwiecej ale fajny drop moze byc jak masz duzo kluczy. Co do mapowania to zoptymalizuj sobie czas jaki Ci zajmuje zrobienie mapy. Najlepiej wybierz takie proste otwarte bez zamknietych pomieszczen wtedy najwiecej zrobisz. Ewentualniej jakies mapy gdzie leci np the doctor (chyba burial chambers ale nie pamietam).
  • Odpowiedz
@marv0oo: Chaos recipe jest dobry w pierwszy weekend. Uber lab nie ma zbyt dużego sensu w tej lidze tbh. Albo biegasz szybko mapy i liczysz na drop albo robisz niskie delvy po fossile.
  • Odpowiedz
@marv0oo: Ja latałem 45-60 dwie ligi temu. Podobno low lvlowe Delvy dostaly lekkiego nerfa, ale imo nie jest aż tak odczuwalny. Bardziej niż o wartość chodzi o to jak szybko je farmisz, ale: https://poe.ninja/challenge/fossils
Z tym, że im wyższy Delve tym częściej trafiasz na fossile (ale też same Delvy są droższe i częściej musisz uzupełniać paliwo)
  • Odpowiedz
@marv0oo: Leap Slam z dużym attack speedem albo Phase Run robią robotę; ignorujesz moby, biegasz, lootujesz, wracasz. Poza tym to niski level Delva.
  • Odpowiedz
@marv0oo: Jak masz szybki build to lataj mapy 24/7. Przygotuj sobie mapki od razu, później tylko wracasz, zrzucasz się i bierzesz następną. Przy takim farmieniu spokojnie można nazbierać 100c/h.
  • Odpowiedz
@marv0oo: Currency, drogie unique itemki, drogie bazy, jewele, ringi i amulety. Dużo ludzi gra teraz pod melee, szczególnie physical, więc foile i 2h axy też możesz do dopchania ekwipunku.
Ja ogólnie staram się rozpatrywać wszystko pod względem zarobku/czas. Rzeczy poniżej 2-3c wyrzucam od razu, bo za długo schodzi z tradingiem i się po prostu nie opłaca wychodzić mapy.
  • Odpowiedz