Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 951
@laaalaaa: no tak trochę nie do końca, ale idea jest słuszna.

Aż mi się przypomniał jakiś rynek w Polsce, na którym po "rewitalizacji" #!$%@? cały betonem xD (a wcześniej było zielono :( )
  • Odpowiedz
na którym po "rewitalizacji" #!$%@? cały betonem xD (a wcześniej było zielono :(


@Arkil: tak wyglądają wszystkie rynki w miastach i miasteczkach w Polsce które "zrewitalizowano", betonowe pustynie
  • Odpowiedz
  • 7
@laaalaaa Mniej pasow ruchu - wiec wieksze korki - więcej spalin. Z minusow jeszcze taki maly - obsrane auta xD idea sluszna ale urabisci kiedys nie przewidzieli az takiego rozwoju, z czasem pewnie dojdzie do rewolucji i znowu zieleń zacznie wracać do miast :)
  • Odpowiedz
I pytanie się rodzi czemu tak się dzieje? Bo rządzący to idioci? Bo ludziom się tak podoba? Bo łapówka z firmy betonex? Idę czasem ulicą gdzie na części uchowały się jeszcze drzewa - latem jest tam miły cień i przyjemna wręcz temperatura. Koniec drzew - wchodzi się na patelnie, dosłownie. Gdzie tu sens, gdzie rozsądek?
  • Odpowiedz
@Darjo: @laaalaaa: Bo "rewitalizacja" oznacza w praktyce utwardzenie terenu żeby można #!$%@?ć ogródków piwnych dla bydła tudzież od czasu do czasu zorganizować jakieś festyn albo gówno koncert, również dla bydła.

Poza tym, po utwardzonym placu będzie spacerowało dużo ludzi i jak się zrobi zdjęcie i porówna z zielonym pustkowiem to można ogłosić sukces.
  • Odpowiedz
@Darjo: z tego co kiedyś czytałem (nie wiem czy nadal aktualne) to sadzenie drzew przy budynkach blokują przepisy przeciwpożarowe. Na całym świecie można sadzić, u nas nie ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz