Wpis z mikrobloga

Do czego posunęlibyście się chcąc ochronić własne zdrowie? Czy istniałyby wtedy dla Was jakieś granice? Jak pokazuje historia, niektórzy próbowali sforsować ostatnią barierę, jaką jest śmierć i wykorzystać jej namacalny efekt, czyli ludzkiego trupa. Z czaszki, mózgu, serca, tłuszczu oraz całych zwłok wyrabiano leki, którym przypisywano wielką moc leczniczą. Przepisy te wcale nie były wiedzą tajemną - można znaleźć je w chętnie wykorzystywanych ówcześnie dyspensatorach i receptariuszach.

Zachęcam do lektury 80. tekstu do Manuału Zielarskiego pt. "Ludzka czaszka i inne leki". Z lektury dowiecie się:
- które surowce ludzkie wykorzystywano do sporządzanie leków
- jak wyglądały receptury na m.in. spirytus z ludzkiego mózgu oraz balsam z mumii
- jakich efektów leczniczych spodziewano się po takich lekach

LINK do artykułu: https://manualzielarski.pl/2019/06/ludzka-czaszka-i-inne-leki.html
Doceńcie tekst, bo naprawdę namęczyłem się przy jego pisaniu! :)

Jeżeli są osoby, które chciałby się odwdzięczyć, uruchomiłem na nowo Patronite - za 5 złotych miesięcznie, gwarantuję dostęp do archiwalnych tekstów zamkniętych oraz przynajmniej jeden tekst miesięcznie tylko dla Patronów! Więcej informacji w tekście ( ͡º ͜ʖ͡º)

#manualzielarski #zdrowie #ciekawostkihistoryczne #okultyzm #farmacja
Pobierz Praktisch - Do czego posunęlibyście się chcąc ochronić własne zdrowie? Czy istniałyby...
źródło: comment_XOQxR7y7w9FS7Tq9M8I5lDzQ8RteFbhl.jpg
  • 4
@Praktisch: Plusa dostajesz, artykuł przeczytałem i tak jak się spodziewałem - absolutnie obrzydliwe (tematyka, nie artykuł), zdecydowanie przydatniejszy i ciekawszy (dla mnie) był ten o perzu. Z drugiej strony w sumie dobrze że o lekach z ludzkiego ciała napisałeś, to część historii zielarstwa. I jeszcze uwaga techniczna, w akapicie o mumiach nie wspomniałeś o mumio (shijalit). A ja już kilkakrotnie spotkałem się z dość nawet podpartą tezą że ten cały tysiąclecia