Wpis z mikrobloga

Polska, rok 2019. Wiosna.

- Ludzie chcą czereśni
- czereśnie w Polsce dojrzewają gdzieś tak w lipcu
- jest początek czerwca
- w sklepach pojawiają się importowane z innego kraju czereśnie po 50 zł. za kilogram
- awantura, że "jak to? W zeszłym roku kupowałam/em po 4 zł. za kilogram!"
- w prasie artykuły o tym jak owoce w tym roku kosztują 10x tyle co w zeszłym
- w komentarzach brainlety dodają swoje uwagi na temat tego, że młode ziemniaki 5 zł. za kilogram, a ziemniaki w grudniu kupowali złotówkę za kilogram.
- "Ło panie, a maliny po ile! Tym rolnikom mózgi wyżarło!"
- Maliny w Polsce dojrzewają na przełomie lipca i sierpnia
- jest czerwiec

#bekazpodludzi #nosaczsundajski #polak #polakicebulaki #polska #biznes
Rimfire - Polska, rok 2019. Wiosna.

- Ludzie chcą czereśni
- czereśnie w Polsce d...

źródło: comment_P64GUy9ZfmpqLL92QRLbVcNFI1Tegcbv.jpg

Pobierz
  • 95
  • Odpowiedz
@cevilo: wypad za te swoje debilizmy. W dupie mam średnią, jeśli wystarczy jeden dzień z przymrozkami i przyszłe plony mogą w łeb strzelić, ale co tam, będę jak idiota wklejał średnią temperatur miesięcznych.
  • Odpowiedz
@Rimfire: Pamietaj, że czereśnie podobnie jak truskawski, maliny czy jabłka mają odmiany które dojrzewają różnie - u mnie jedne się już skończyły ale pojawiają się już kolejne. Tak samo sąsiad truskawek jeszcze nie ma a na polu obok wczesna odmiana i aż czerwono. Maliny są letnie i tzw jesienne.
  • Odpowiedz
Pomijając ceny produktów sezonowych, produkty całoroczne już sporo poszły w górę masło, chleb, mięso.

Wystarczy pójść do sklepu i spojrzeć na ceny jakie były rok/trzy lata temu. A będzie coraz gorzej.
  • Odpowiedz
- Ludzie chcą czereśni

- czereśnie w Polsce dojrzewają gdzieś tak w lipcu

- jest początek czerwca


@Rimfire: Czereśnie rosną teraz. Właściwie to na jednym drzewie już są czarne. Właśnie zlazłem z drabiny.

Nie mówię już o truskawkach, ale maliny to będą tak naprawdę zaraz do zebrania.
  • Odpowiedz