Wpis z mikrobloga

mam pytanie do was. Czy uważacie patriotyzm za coś złego? Nie taki "patriotyzm" jak noszenie koszulek z buk homar włoszczyzna czy #!$%@? petardami w policje (hwdp), tylko jakiś mądrzejszy, jak np. dbanie o środowisko, patriotyzm gospodarczy, czy wspieranie wprowadzenia jakichś potrzebnych zmian.

#4konserwy #neuropa #antykapitalizm

Czy patriotyzm jest czymś złym? Jestem [...} i moim zdaniem

  • neuropkiem i patriotyzm jest czymś złym 9.7% (9)
  • neuropkiem i patriotyzm jest czymś dobrym 11.8% (11)
  • neuropkiem i patriotyzm nie jest ani zły ani dobry 22.6% (21)
  • konserwą i patriotyzm jest czymś złym 2.2% (2)
  • konserwą i patriotyzm jest czymś dobrym 21.5% (20)
  • konserwą i patriotyzm nie jest ani zły ani dobry 1.1% (1)
  • komunistą [itp.] i patriotyzm jest czymś złym 6.5% (6)
  • komunistą [itp.] i patriotyzm jest czymś dobrym 3.2% (3)
  • komunistą[itp.] i patriotyzm nie jest dobry anizły 6.5% (6)
  • nie jestem żadnym z powyższych 15.1% (14)

Oddanych głosów: 93

  • 13
Chodzi mi właśnie o ten "dobry" patriotyzm.


@Kawka00: Odnoszę wrażenie, że znaczenie słów jest już tak pomieszane, że nie bardzo wiemy o czym mówimy. Patriotyzm odnosi się do miłości i wierności ojczyźnie. Różnego rodzaju "antyfaszyści" przypisali te słowo do innego pojęcia - nacjonalizmu. Nacjonalizm natomiast dotyczy miłości/wierności swojemu narodowi.
W jednym kraju mogą mieszkać różne narody i obchodzić te same święta państwowe i czuć się jednakowo patriotami, mimo różnic etnicznych (np.
@Kawka00: moim skromnym zdaniem... No jesli mam byc szczery to co to w ogole za pytanie. Oczywiscie ze patriotyzm nie tyle co jest dobry, ale za to jaki potrzebny. Bez niego państwo się nie rozwija, zanika. Zapewne znajda sie przeciwnicy samej instytucji jaka tworzy panstwo. Otoz, jestescie w bledzie! Co to teraz siedzieje z tym swiatem no swiety jacku jak ja slysze ze rodowity Polak krwi czystej nie przyznaje sie do