Wpis z mikrobloga

Już dziś w Wojskach Obrony Terytorialnej służy 15 księży katolickich. W trakcie przygotowania do służby jest kolejnych 8, a docelowo może być ich nawet 35 – po jednym duchownym na każdy batalion.

I tak np. ksiądz kapitan wraz z 9-proc. dodatkiem za długoletnią służbę wojskową zarabia od 5995 zł, major – wraz z 15-proc. dodatkiem otrzyma blisko tysiąc zł więcej – 6911,50 zł.

Stopień podpułkownika wojska polskiego to już pensja sięgająca 8 tys. zł (7925,40 zł wraz z dodatkiem za długoletnią służbę wojskową w wysokości 19 proc.), a ksiądz pułkownik zainkasuje wraz z 27-proc. dodatkiem za lata służby wojskowej 10998,20 zł.

Znalezisko - https://www.wykop.pl/link/4991051/wot-sie-zbroi-duchowo-terytorialsi-rekrutuja-ksiezy/

#wololo #bekazkatoli #neuropa #wojsko #polska #katoliban
  • 42
  • Odpowiedz
@lakukaracza_: czy wiedziałeś że modły dokonywane przez dywizje modlitewne wojska polskiego są tak silne że tworzą nad Polską parasol ochronny i każdy pocisk spadający na ten kraj odbija się od tej kopuły wprost na agresora?
  • Odpowiedz
@Jade: Ale te działają tylko na wysokości poniżej 100 metrów. Za to te, które tworzą mgłę działają już od poziomu gruntu. Generalnie musza robić wrażenie, skoro wystraszyły i zmusiły do panicznej ucieczki bohaterskiego wyznawcę Che, czyli samego Antoniego M., który w trakcie tego odwrotu mógł się bronić jedynie słabym zaklęciem "zasunięte firanki".
  • Odpowiedz
@lakukaracza_ ale jestescie #!$%@?, zrozum że nawet w wojsku są ludzie którzy są wierzący. Ksiądz wojsku to czasem jedyna osoba z którą można porozmawiać i #!$%@? ci do tego ile oni zarabiają. Nigdy nie zrozumiem takich wojujących ateistów, sam będąc niewierzący. Co wam do tego czy ktoś wierzy w boga czy w jakies rusałki, dopóki nie krzywdzi innych niech sobie wierzą nawet w potwora spaghetti
  • Odpowiedz
@Wraniak: To niech idzie do fundowanego przez podatników kościółka który jest na na każdym rogu. Jak chcesz fundować kleche w każdym batalionie (ze wszystkimi przywilejami oficera) to niech zrobią jakąś zbiórke wśród wojaków-katoli.
  • Odpowiedz
@Wraniak masz rację, i też mnie #!$%@? to o czym piszesz. Jednak uważam takie zarobki za mocno przesadzone, 8-10k dla księdza? Przecież ma gdzie mieszkać i co jeść, do tego jest to zawód mocno misyjny, myślę że 2k by wystarczyło
  • Odpowiedz
@PolacoEsMasGrandeRobaco a #!$%@? zolnierz to za co żyje? też za nasz hajs. Ksiądz pełni funkcję w wojsku więc dlaczego nie ma dostawać za to pieniędzy? Zgadzam się z tym że kościół powinien płacić podatki. Ale od Księży w wojsku to się #!$%@? xD
  • Odpowiedz
@Wraniak: #!$%@?ą od faktu że przeczytanie ze zrozumieniem prostego tekstu wyraźnie cię przeeasta., porawiłeś mi humor na cały dzień

Nigdy nie zrozumiem takich wojujących ateistów, sam będąc niewierzący

le od Księży w wojsku to się #!$%@? xD


XDDD
  • Odpowiedz
@PolacoEsMasGrandeRobaco Są to ludzie którzy pracują dla państwa. Nie dla kościoła. Więc jak najbardziej należy im się wynagrodzenie. Co innego jeżeli chodzi o zwyklych ksiezy albo ksiezy w szkolach. Cieszę się że poprawiłem ci humor od tego tu jestem xD
  • Odpowiedz
@PolacoEsMasGrandeRobaco @PolacoEsMasGrandeRobaco po twoich wpisach widzę że jesteś bardzo płytkim człowiekiem i widzisz tylko w dwóch kolorach, czarnym i białym. Musisz jeszcze dorosnąć żeby zrozumieć na czym polega świat. I tak jestem ateistą i tak będąc ateistą wcale nie muszę pluć na wszystkich którzy są związani z jakaś religią. Bo wszędzie są dobrzy i źli ludzie. @pan-bartolomeu-dias Księża w wojsku pracują dla państwa, czasem narażają swoje życie bo taki ksiądz też moze
  • Odpowiedz
  • 7
@Wraniak ty wiesz, że większość tych księży na najwyższym szczeblu to po prostu korzysta z przywilejów, wali wodę z oficerami na jednostkach, a nie 'sluzy'? A najlepszym przykładem jest Glodz.
W dodatku bez jaj, bo oni nie chodzą z karabinem i nie strzelają, tylko siedzą w jednostkach i udzielają spowiedzi i gadają z żołnierzami , więc dalej nie rozumiem czemu nie może być wprowadzonej osobnej rangi Kapelan, która miałby każdy duchowny, zamiast
  • Odpowiedz
@Dorken tu się zgodzę, powinni mieć inne stopnie, ale dalej uważam że należą im się pieniądze. I dlaczego generalizujesz znasz wszystkich ksiezy w wojsku? I wiesz na pewno że walą wódę?
  • Odpowiedz
  • 7
@Wraniak to że głodzia musieli wynosić potem z jednostek bo był tak #!$%@?, to tak, z wielu historii. Zreszta wystarczy wejść na znalezisko o nim, to nie tylko w mojej rodzinie są takie historie z tego co czytałem.
A ja dalej nie rozumiem, czemu którykolwiek kapelan ma dostawać 10 tysięcy, podobno im pieniądze nie są potrzebne, a większość swoich wypłat i tka oddają do kurii. Zgadzam się, że potrzebni są ludzie, którzy
  • Odpowiedz