Wpis z mikrobloga

Już dziś w Wojskach Obrony Terytorialnej służy 15 księży katolickich. W trakcie przygotowania do służby jest kolejnych 8, a docelowo może być ich nawet 35 – po jednym duchownym na każdy batalion.

I tak np. ksiądz kapitan wraz z 9-proc. dodatkiem za długoletnią służbę wojskową zarabia od 5995 zł, major – wraz z 15-proc. dodatkiem otrzyma blisko tysiąc zł więcej – 6911,50 zł.

Stopień podpułkownika wojska polskiego to już pensja sięgająca 8 tys. zł (7925,40 zł wraz z dodatkiem za długoletnią służbę wojskową w wysokości 19 proc.), a ksiądz pułkownik zainkasuje wraz z 27-proc. dodatkiem za lata służby wojskowej 10998,20 zł.

Znalezisko - https://www.wykop.pl/link/4991051/wot-sie-zbroi-duchowo-terytorialsi-rekrutuja-ksiezy/

#wololo #bekazkatoli #neuropa #wojsko #polska #katoliban
  • 42
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Dorken Wykonuję swoję obowiązki. Czyli spowiada i jest wsparciem psychicznym dla wierzących żołnierzy. Osobie która nie wierzy ciężko to zrozumieć. Mi też. Ale osobą wierzącym taka spowiedź pomaga. Abstrakcyjnie to brzmi, ale w Polsce jest bardzo dużo osób co w jezuska wierzy. Żołnierz na jednostce nie ma dostępu do kościoła i do rodzinny więc potrzebuje kogoś z kim mógłby porozmawiać, a że jest wierzący to idzie do księdza. A zarabiają tyle
  • Odpowiedz
Żołnierz na jednostce nie ma dostępu do kościoła

@Wraniak: oczywiście, że ma, przynajmniej w miazdzacej większości przypadków. Naprawdę nie każda jednostka znajduje się w bieszczadzkiej głuszy.

Naprawdę ciężko znaleźć się, będąc w PL, w miejscu w którym do najbliższego kościoła katolickiego masz więcej niż 50 km. Nie wierzę, że dowództwo robiło by problemy żołnierzom chcącym zorganizować wypad na mszę.

więc potrzebuje kogoś z kim mógłby porozmawiać

To nie lepiej zatrudniać
  • Odpowiedz
@niedoszly_andrzej fajnie by było gdyby był psycholog. Niestety żyjemy w kraju w którym ponad 70% społeczeństwa jest "wierząca" przynajmniej oficjalnie. Nie oficjalnie tych prawdziwych wierzących jest pewnie mniej. Niestety państwo jest jakie jest i dostosowuję się do większości. Tutaj mi się zapala lampa jeżeli chodzi o obronę terytorialną. Nie wiem jak tam wygląda struktura i wydaje mi się raczej że księży tam być nie powinno
  • Odpowiedz
@Wraniak: oficjalnie to wierzących jest około 90 procent. Gdy jednak zapytasz tych wierzących w co oni tak naprawdę wierzą to okazuje się, że tylko 35% wierzy w to co nakazuje wierzyć kościół katolicki, a tylko 5% wierzy TYLKO w to co nakazuje kościół katolicki. Źródło: CBOS.
  • Odpowiedz
@niedoszly_andrzej Może jak wymrze stare pokolenie to coś się zmieni. Chociaż obecnie wśród młodych wcale tak dużo tych niewierzących nie ma. Chciałbym żyć w państwie które opiera się na nauce i logice, ale pewnie takiej polski nie doczekam xD
  • Odpowiedz
@Wraniak: mi wystarczy jeśli państwo będzie po prostu świeckie i nie będzie wspierało i promowało poszczególnych wyznań czy religii w ogóle. Nie chcę budować ateistycznej utopii (ktora zresztą jest utopią) wystarczy mi normalność.
  • Odpowiedz
@Wraniak:

Są to ludzie którzy pracują dla państwa. Nie dla kościoła. Więc jak najbardziej należy im się wynagrodzenie. Co innego jeżeli chodzi o zwyklych ksiezy albo ksiezy w szkolach.


Czekaj, czekaj a kto płaci klechom w szkołach jak nie państwo? Różnicy żadnej nie widzę. Państwo powinno być świeckie a posługa powinna być świadczona i finansowana przez KK nie przez państwo. Jak KK zależy na kondycji duchowej owieczek niech finansują za swoje podobnie jak owieczkom zależy na pasterzu niech się na niego
  • Odpowiedz
@PolacoEsMasGrandeRobaco a co mogę powiedzieć o człowieku który cieszy się z tego że zabytek spłonął...

Nie powinno być religii w szkole, na pewno nie w takiej formie jak teraz. Tzn że uczy się właściwie tylko o jednej religii. Ksiądz nie powinien uczyć w szkole.

Ksiądz w wojsku powinien być bo pełni w niej zupełnie inną funkcję niż w szkole. Należy mu się za to wynagrodzenie od państwa (jego wysokości jest do
  • Odpowiedz
@lakukaracza_: warto również zwrócić uwagę na fakt, że ze słowa "batalion" można utworzyć słowo "Taliban". Ze słowa "kapitan" można ułożyć słowo "pita" ( tfu żydowskie jedzenie ). Ze słowa "podpułkownik" można ułożyć słowo "podkowa", z którego zad można ułożyć słowo "okowy". Dzięki takiej analizie możemy się dowiedzieć, że.to wszystko to spisek zydow, mający na celu zlikwidowanie wojska polskiego, które ze względów administracyjnych nie jest w stanie ponieść tak olbrzymich kosztów,
  • Odpowiedz
@Wraniak: A w którym to poście cieszę z tego że zabytek się spalił jakiś konkretny cytat proszę?

A ja co mam powiedzieć człowiekowi którego jedym argumentem jest:

ale od Księży w wojsku to się o-------l

I który co raz tworzy to jakieś chochoły na temat OPa ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@PolacoEsMasGrandeRobaco https://www.wykop.pl/wpis/40495803 ten tekst który zacytowałeś, był żartem, w innych postach napisałem dlaczego masz się do nich nie doczepiać. Nie tworzę chochola, tylko podsumowałem twoje wpisy. We wszystkich twoich wpisach widzę jedynie nienawiść do wszystkiego co jest związane z kościołem czy nawet krajem w którym żyjesz.. Pokaż mi swoją dobrą stronę to zmienię opinię
  • Odpowiedz
@Wraniak: Gdzie ty tu misiek widzisz radość z pożaru zabytku?

Jak pech to pech. Trzy dni temu wróciłem z Paryża i takie widowisko mnie omineło...

Na szczęście jest sporo filmików i zdjęć które postaram się przejrzeć i najlepsze wrzucić na tag.


Nie wiem czy naprawdę masz aż takie problemy z czytaniem czy standartowo rzucamy g..nem może się coś przyczepi. Przeczytaj jeszcze raz tym razem powolutku.
  • Odpowiedz