Wpis z mikrobloga

@LilBooAlan Takiego właśnie szukam, 235km bodajże.
Będziemy się przesiadać z Audi A4 B5 Avant 1.8 Benzin, '99 więc na pewno różnica będzie. Szukamy czegoś większego, chcemy Suva ale kombi też chyba wchodzi w grę.
Mam kilka modeli na liście do obejrzenia i muszę wybrać najlepszy ( ͡º ͜ʖ͡º)
Co rozumiesz przez drogi serwis? Co się psuje w tych autach?
@borysszyc: zwróć uwagę na radio, czy działa i dobrze odbiera, czy automat nie szarpie ani nie przeciąga, czy nie ma bicia kół tylko w pewnych warunkach np przy pewnej prędkości, to może oznaczać zużyte zawieszenie. Jeżeli kombi to pneumatyka z tyłu ale na szczęście raczej bezawaryjna i tania w naprawach.
@Atreyu: co to za pytanie w ogóle jak można porównać Dacie, nawet #!$%@? z przyszłości do kilkuletniego Mercedesa czy innego Lexusa? Nigdy nie zrozumiem ludzi tasujących się, że auto jest z salonu, a jeżdżących jakąś Dacią Logan. xD
@Juan_xD a co za różnica, każdy kupuje co mu się podoba, jak kogoś stać na utrzymanie premium i nim będzie robić przebiegi to niech kupuje 14letnie BMW z wątpliwą historią, a jak ktoś wykorzystuje samochód na dojazdy do pracy i nie chce wydawać tony pieniędzy na naprawy to niech kupi nowa Dacie
@Atreyu Od kilku lat jeżdżę tylko nowymi autami z salonu (leasing). Jest to spowodowane większą gwarancją sprawności tych aut i mniejszymi kosztami eksploatacji. Plus zawsze czuję się pewniej w aucie, które nie ma podejrzanej historii.
Wcześniej jeździłam autami używanymi w różnych konfiguracjach. Były to droższe i tańsze modele, ale zawsze używane. Zauważyłam, że po 5 - 6 latach auta te zazwyczaj wymagają już większego wkładu finansowego. Plus zauważyłam, że moje odczucie bezpieczeństwa
@LilBooAlan Takie info po części skreśla to auto z mojej listy. Audiofilem nie jestem, ale lubię słuchać muzyki w dobrej jakości. W Audi nie narzekam na audio i wolałbym auto z dobrym audio.
Skoda kategorycznie nie! Są spoko jak kupisz auto, obsluga posprzedażowa to totalna porażka. Właśnie jutro składam pozew do sądu