Wpis z mikrobloga

światła LED w nowych Skodach vs xenony w kilkuletnim BMW. Które lepiej świeci i daje większe bezpieczeństwo w nocy?


@Kollet: nie ma w rzeczywistości tak dużej różnicy na drodze między dobrym współczesnym bixenonem, a tanim ledem

Są zespoły lamp ledowych które świecą lepiej od dobrego bixenonu, ale to we współczensnych-klasach-premium, nie podstawowe, małosegmentowe, budżetowe w skodach

Co więcej, w Skodzie będzie miał halogeny. No chyba że dopłacisz 10% ceny bazowej, to
  • Odpowiedz
nie ma takiego somsiada, co by mu kilkuletnie mondeo pokazało kto tu rządzi


@Atreyu: i uj mnie to boli. Kilkuletnie Mondeo jest już dość wygodne i całkiem spoko jeździ, a jednocześnie koszty utrzymania są jeszcze do wytrzymania, nie to co BMW 5.
I wiem co mówię, bo mi teść chciał sprzedać za bardzo dobre pieniadze swoje BMW 5 F10 535d (kupił w salonie, zrobił 200 000 po niemieckich autobahnach i zmienił
  • Odpowiedz
@Atreyu:

jeśli masz <35 lat - stare premium
jeśli masz >35 lat - nowa škoda

z wiekiem nie będzie Ci się chciało jeździć po mechanikach, zaczniesz doceniać spokój i wolny czas.
  • Odpowiedz
  • 3
@v-tec Oczywiście, że przegryw ale żeby się nikt nie poznał kupujesz stare BMW i wszędzie i wszystkim mówisz, że to jest prawdziwa motoryzacja, nie to co te nowe plastikowe jednorazowe kiepskie samochody ( )
  • Odpowiedz
@Atreyu: Nie chodzi o płciowość czy bezpłciowość tylko o obiektywne cechy samochodu takie jak komfort jazdy, dynamika... serio są ludzie którzy kupują auto dla siebie a nie dla sąsiada...
  • Odpowiedz
a jeśli nie, to co? przegryw?


@v-tec: () ¯\_(ツ)_/¯

Nie chodzi o płciowość czy bezpłciowość


@Neoplan: jednym chodzi, innym wystarczy "dynamika" mondeo i traktują samochód jak przedmiot typu żelazko

Nie noszą co prawda czapek jak posiadacze Skoda, ale zawsze
  • Odpowiedz
@Kejran: Tak się składa, że mam oba te samochody xD e60 2004 i fabie 2016 z salonu. W e60 304k przebiegu, w fabii 145k. Za e60 zapłaciłem połowę tego co za fabie a jest lepsze pod każdym względem, mimo 12 lat różnicy. Jedyne, co mam w fabii, a czego nie mam w e60 a chciałbym mieć to port usb.
  • Odpowiedz
@daszek mógłbyś mi przedstawić swoją opinię o E60? Planuje w przyszłym miesiącu (najpóźniej do 6 sierpnia) zmienić auto. Również pod uwagę zacząłem brać E61 czyli z tego co mi wiadomo to E60 w touringu. Jaki masz silnik i skrzynię? Chce coś powyżej 2008r wziąć.
  • Odpowiedz