Wpis z mikrobloga

czy ja dobrze rozumiem tę #afera z #hive
- bądź sobie firmą z wynajmowaniem hulajnóg na minuty
- daj kody, które miały być dla konkretnych użytkowników, czy tam konkretnych miast, czy jakoś tak
- oczywiście jakiś baran znajduje błąd/coś i na wykopie daje kody i instrukcje jak wyruchać firmę, a ostatnie o czym myśli to poinformowanie o tym firmy
- hive blokuje kody i zabiera kredyty
- ból dupy bo firma COŚ ZROBIŁA
????????

ja #!$%@?, tak gnijecie z januszy i grażyn, a nie jesteście nic lepsi xD dadzą wam palec to weźmiecie #!$%@? całą rękę i jeszcze zapytacie o drugą xD


ten kraj i jego mieszkańcy to jakiś #!$%@? żart
  • 34
@niochland:
1. Daj komuś darmowe minuty w celu reklamy swojej firmy
2. Stwierdź że jednak je odbierasz i każesz ludziom za te wykorzystane darmowe minuty zapłacić xD

Wyobraź sobie, że idziesz w centrum handlowym, ktoś ubrany w firmowe ciuchy ci daje za friko jakąś przekąskę albo napój, a za kilka dni przychodzą do Ciebie i każą ci zapłacić za to xD No chyba coś nie tak to powinno działać.
#!$%@? nie sądziłem że będzie tu taki spam

@jamnig: z tego co prześledziłem to ból dupy o to że nie można odpiąć karty pojawił się zdecydowanie później, oczywiście na początku poszło o to o co mówiłem na początku, czyli ból dupy, że firma ośmieliła się podjąć jakiekolwiek kroki żeby nie zbankrutować

@MinnieMouse0: #!$%@? analogia, równie dobrze mogę powiedzieć, że jak przyszła dostawa do mojego sklepu i paleta z kodami (xD)
#!$%@? analogia, równie dobrze mogę powiedzieć, że jak przyszła dostawa do mojego sklepu i paleta z kodami (xD) czeka na odebranie przed sklepem, to kto jest winny, że jakieś barany wezmą 999999 kodów? ja co tę paletę zaraz zabierze, czy wykopowy Janusz, co wziął bo "hehe leży akurat hehe"


@niochland: Tylko że ktoś z tą paletą normalnie poszedł do kasjerki a ona powiedziała że spoko, można brać xD Bo tym samym
@MinnieMouse0: Prawidłowa analogia miała miejsce pare lat temu podczas któregoś maratonu, gdy obok trasy stały palety z wodą dla biegaczy, a internet obiegły zdjęcia Januszy i Grażyn zabierających te wodę.... No niby jest, niby nikt nie pilnuje, niby wiadomo że dla biegaczy, a jednak ktoś się na to połasił.
Powoływanie się na braki zabezpieczeń w systemie to tak jakby złodziej sie tłumaczył, że to nie jego wina że ktoś domu nie
- daj kody, które miały być dla konkretnych użytkowników, czy tam konkretnych miast, czy jakoś tak

- oczywiście jakiś baran znajduje błąd/coś i na wykopie daje kody i instrukcje jak wyruchać firmę, a ostatnie o czym myśli to poinformowanie o tym firmy


@niochland: Gdzie niby było napisane, że te kody są tylko dla konkretnych miast? Nie było żadnego błędu, ani instrukcji jak #!$%@?ć firmę.
@niochland: A czy to wina finalnego uzytkownika, ze firma zaprojektowała zle swoj system promo i apke? Wpisujesz kody bo są dostepne na necie, zbierasz punkty z legalnych kodów. To tak jak bys uzyl kuponu w mc donaldzie a po zaplaceniu i zjedzeniu przylatuje do Ciebie kasjer i zabiera Ci bez pytania z portfela 5 zł bo promocja sie skończyła.
@niochland: Ja naprawdę myślałem, że to akcja marketingowa. Rzucali już wcześniej setki minut z terminem 3-4 miesiące. Teraz rzucili tysiące i nawet przeszło mi przez myśl, kurde, komu się to opłaca, przecież ludzie będą na tym jeździć dożywotnio. Ale kody miały miesiąc ważności. Uznałem, że ktoś pomyślał: w sumie to rzućmy więcej kodow niż będą mogli wykorzystać, połowa i tak się przeterminuje. W dodatku ludzie przestaną oszczędzać kody, od lipca wszyscy