Wpis z mikrobloga

To, za co podziwiam PiS, to umiejętność kreowania problemów i faktów medialnych.

Pamiętacie poniższe zdjęcie? Kiedy PiS szedł po zwycięstwo, ceny paliw były jednym z głównych tematów w dyskusji. Wszyscy dookoła wściekali się na ceny powyżej 5 zł, było tysiące wpisów na wykopie, temat był grzany w mediach itd. PiSowi udało się połączyć fakt wysokich cen z działaniem PO, mimo że cena wynikała wprost z wysokich cen ropy.

Do dziś czasem słychać, jak to Tusk sprawił, że cena paliwa była wysoka, a PiS obniżył, mimo że ani jedni, ani drudzy nie podjęli wtedy żadnych działań, bo też nie bardzo mieli możliwość. No, Jarek obiecywał, że obniży akcyzę. Oczywiście tego nie zrobił.

Dziś cena paliwa jest taka sama, jak w momencie robienia tego zdjęcia. Jarek nie tylko nie obniżył akcyzy, ale jeszcze rząd PiS dowalił dodatkowy podatek 10 gr na litrze. I co? I nic, media milczą, wykopki milczą, temat cen paliw nie istnieje.

I tak, wiem. Teraz ropa tańsza, ale dolar droższy, nie wina PiSu. Pomijam nawet ten dodatkowy podatek, bo i bez niego ceny by były wysokie (chociaż nie aż tak). Chodzi mi bardziej o to, jak spece od manipulacji potrafią wywoływać sztuczne tematy i mieszać ludziom w głowach.

Za czasów PO cena paliwa była palącym problemem, skandalem, tragedią i winą Tuska. Jarek nawet spot radiowy nagrał, nawet pokazywał na kanistrze jak dużo jest podatków. Ludzie uwierzyli i #!$%@? PO.

I co? I nic, teraz te same ceny paliw nie są już żadnym problemem, nikt nawet o tym nie wspomina. Nawet wykopki z uśmiechem tankują swoje samochody i nie wrzucają co chwilę zdjęć z cennikami, podpisując jak to nienawidzą peowskich złodziei.

A nie jest to jedyny problem podobnie wykreowany. Może np. o uchodźcach pogadamy?

#neuropa #4konserwy #propaganda #manipulacja #dobrazmiana #bekazpodludzi #polityka
jamtojest - To, za co podziwiam PiS, to umiejętność kreowania problemów i faktów medi...

źródło: comment_ebD6935JQWNjrOqjVaohcXpRKLGedWuk.jpg

Pobierz
  • 27
@lewoskrzydlowy: Też mnie boli. Ale to już nawet nie o to chodzi. Chodzi o to, że przed wyborami znalezisk o cenach paliw było pierdyliard i co drugi wpis w gorących o tym. Teraz rządzi PiS i temat nie istnieje, po prostu go nie ma.

Spece od propagandy trzymają ciemny lud w garści, podsuwają tematy i odpowiednio je grzeją, a debile klaskają uszami i głosują jak zaprogramowani.

Jak tam afery, korupcja, nepotyzm,
@jamtojest: o ile zgadzam się z twoim postem, o tyle intryguje mnie końcówka - twoim zdaniem problem uchodźców i multikulturalizmu nie istnieje? Czy odnosisz się znowu do propagandy, jaką uprawiają partie polityczne wykorzystując ten temat?
@jamtojest: @petrodolan
Problem uchodźców nie istnieje, istnieje w propagandzie.
Kraje zachodnie celowo sprowadzają ludzi, którzy kiedyś będą ratowali ich gospodarki. Niemcy kiedyś już to zrobili z Turkami. Wiadomo, że przy takim przepływie ludności zachodzą czasami pewne negatywne wydarzenia.
Ludzie uwierzyli


@jamtojest: jak chcesz wciskać ludziom swój przekaz to musisz najpierw zbudować wiarygodny wizerunek. Pisowcy będąc w opozycji, a potem już rządząc dośc mocno nad tym pracowali. Jak Schetyna chce żeby jego pomysły zajmowały publikę to też musi w koncu zacząć pracować nad wizerunkiem Platformy.
I tak, wiem. Teraz ropa tańsza, ale dolar droższy, nie wina PiSu.


@jamtojest:
Jeśli wartość lokalnej waluty PLN nie jest zależna od rządu, to właściwie od kogo?
@jamtojest Myślę że teraz takim tematem jest homoterroryzm czy jak ludzie z oblężonej twierdzy to nazywają. Od miesięcy ciagle się temat przewija, pewnie musieli uderzyć, gdy Wiośnie Biedronia przybywało punktów.