Wpis z mikrobloga

#webdev #seo #pozycjonowanie

Dzień dobry! Bliska mi osoba ma firmę i zaczęła otrzymywać negatywne oceny w Google Maps, w tej swojej wizytówce. Co ciekawe przez 10 lat swojej działalności doczekała się około 30 bardzo dobrych opinii, a tu od niedawna zaczął się jakiś rajd i otrzymuje codziennie po 2-3 opinie z jedną gwiazdką, bez komentarza. Traf chciał że ze 2 dni po tym fakcie odzywa się firma, która "ładnie wypozycjonuje" i poprawi opinie w necie, ponieważ "raz idzie lepiej, raz gorzej" xD Pytanko mam, jak ugryźć taką sprawę, czy naprawdę trzeba zgłaszać każdy koment po kolei? Nie da się tego jakoś przyblokować, choćby tymczasowo? Jak rozumiem google pewnie nie podzieli się IPkami xD
  • 6
  • Odpowiedz
@lubie_rude: Nawet chyba nie usuną tak łatwo niestety. W sensie Google nie usunie.

Miałem przypadek gdzie pracownik firmy konkurencyjnej z drzwiami wrzucał komiczne opinie z 1* mojemu klientowi który też ma salon drzwi. Beka bo z tych samych kont Google wrzucał sobie pozytywne opinie i dołączał zdjęcia ale nie drzwi zamontowanych u siebie w domu (jakby zrobił to klient prawdziwy) ale takich zapakowanych na zapleczu i na wystawach u siebie xD
  • Odpowiedz
@Saeglopur: Dzięki za komentarz. Niestety, nie są oni aż takimi dzbanami jak w Twoim przypadku xD jednak od razu widac, że coś jest nie halo, kiedy wśród tylu opinii ze zdjęciami podpisanych imieniem i nazwiskiem znajdują się goście typu "JóZeK PL".

Szczerze mówiąc to dwie opinie udało się usunąć, nie pamiętam powodu, ale wszystkie są typu jedno konto - jedna negatywna ocena.
  • Odpowiedz
@Saeglopur: @ECMAlover: @michal04472:
Nie jestem jakimś wielkim internetowym szukaczem, ale jedno konto, które dało opinię, ma konto również na yt - ta sama nazwa i logo. Adres strony zamiast standardowego URL "/chanelcośtamcośtam" ma, załóżmy "markur88", co sugeruje imię, nazwisko, rok urodzenia. Czy to przypadek, że gość (znów załóżmy) "Marek Kurek" pracuje w tej firmie jako pozycjoner? XD

Druga opinia jest od "Świata koszatniczek" (znów przykład). Czy to przypadek, że
  • Odpowiedz