Wpis z mikrobloga

@Line-Storm : Propozycje ulepszeń:

1. Zainstalowałem sobie gdziejestmevo jako PWA na telefonie. I teraz pytanie czy jest techniczna możliwość dodania ustawienia ekranu początkowego (np.: ulubione) ?

Jeżeli dodawał byś taką opcję to proponuję dać możliwość jako ekran początkowy do wyboru:
- lista ulubionych
- mapa
- konkretna pozycja z ulubionych
- szukaj
- gps(najbliżej)

2. Mam też propozycje by na mapie był dodatkowy przełącznik który pokazywał by małe kropki z pozycjami stacji mevo.
3. Po kliknięciu roweru na mapie niech dodatkowo pokazuje ikonę o awarii wspomagania.

#gdziejestmevo
  • 11
@salion: Ad1 ciężko. Technicznie zaczyna od ostatnio otwartego ekranu i są nawet problemy z wykryciem że appka została od nowa otworzona np. Na iOS.
Gps z automatu nie wchodzi w grę bo telefony bez fizycznego kliknięcia nie chcą dawać pozycji albo dają zła. (Posiłkuje się zawsze ostatnio użytymi koordynatami - czy z ulubionych czy z gps)

Dodatkowa warstwa ze stacjami Może zostać dodana. Podobie awarie widoczne w tym widoku.
@Line-Storm: Szkoda że jakoś nie można podmieniać url do którego apka się odwołuje (jeżeli te PWA łączy się ze stroną bo nie wiem jak to dokładnie działa), bo wtedy można by zamienić url strony głównej na url z ulubionymi...

Najgorsze jest to że chrome na androidzie nie pozwala utworzyć ikonki ze skrótem na pulpit jak strona ma wersje PWA.
Zanim ją dodałeś to mogłem taki skrót utworzyć i klikałem ikonkę na
@Line-Storm: Pięknie i czytelnie :)

Z kosmetycznych uwag:

- ikona włączająca granice stref ma nieprawidłowy podpis w dymku podpowiedzi "speed 1x" i ewentualnie ikona gps nie ma po polsku podpisu (wersja na komputerze).

- ten przełącznik czarnych stref mógłby też wyświetlać dymek z podpowiedzią do czego służy, chociaż jeżeli docelowo rowery w tych strefach mają być niewyświetlane to nie wiem czy jest sens w ogóle wyświetlać taki przełącznik. Może lepiej ignorować
Czarne strefy roboczo dałem sobie na testy, a że parę osób pytało to publicznie zostawiłem na kilka dni. Jak skończę to mapa na cały ekran będzie bez napisu i przełącznika.
Ikony rozładowania muszę do map dostosować bo tutaj akurat inaczej generowany jest kod i wstawki z innych części strony nie zadziałają.
@salion: Ikona awarii wspomagania na mapie dodana
Testowo rozdzieliłem grupowanie wolno-stojących rowerów od zaparkowanych na stacjach. Nie do końca to wygląda fajnie: https://i.imgur.com/xytlvJa.png ale zobaczę jak się będzie używało.
Na pewno bardziej się w oczy 2PLN rzucają :)

ps. Dziś GPS'a powaliło, pełno obok stacji namierza. Sam musiałem reklamacje składać, a drugi przejazd przed oddaniem sprawdziłem i też namierzyło dalej musiałem ósemkę do okoła stacji zrobić
Pobierz L.....m - @salion: Ikona awarii wspomagania na mapie dodana
Testowo rozdzieliłem gru...
źródło: comment_fJpU1fcDhiFwo9m3IDkwtMx2TcX9nqLZ.jpg
@Line-Storm: Hmm...nie bardzo widzę tą zmianę w grupowaniu albo nie wiem jak to wcześniej wyglądało.

Może burza i deszcze gps psuje, chmury sygnału z satelity nie dopuszczają ;) ?

Jak mają być bardziej widoczne wolnostojące to może dorobić przełącznik "pokazuj tylko wolnostojące" (albo przerobić ten co jest od czarnych stref) ?
@salion: Poszedł update z mapą na cały ekran, (plus olbrzymie odchudzenie potrzebnych zasobów do jej generowania)
blacklista zaznaczona i rowery po kliknięciu informują, że są ignorowane w statystykach.
blacklista została też zwiększona na prawie cały obszar dookoła stadionu. To są wszystko rowery widmo w 99% przypadków.

Zmiana w grupowaniu:
- wcześniej wszystkie rowery jak było kilka koło siebie były grupowane.
- teraz rowery zielone nigdy nie trafią do grupowania zawsze będą
@Line-Storm: Tak z kosmetycznych pierdółek to ten napis "Dostępne rowery" chyba nie jest potrzebny. Jak ktoś nie wie do czego to jest mapa to można dać dymek z tekstem opisu nad przyciskiem wchodzenia w mapę.

A możliwe jest grupowanie rowerów stojących w czarnej strefie? Pokazywanie ich dopiero na wysokim powiększeniu albo oznaczenie jakąś czarną ikonką? Tak to troszkę dużo ich się wyświetla naraz w jednym miejscu.