Wpis z mikrobloga

Chcę podłączyć kamerkę IP (Digoo) w garażu, niestety zasięg mojego routera UPC tam nie sięga, za to jest UPC WiFree, do którego też mam dostęp. Problem w tym, że ta akurat kamerka nie obsługuje WPA enterprise, więc chciałbym sobie wrzucić dodatkowo jakiś router który połączy się z WiFree a ja wepnę do niego kamerę. Podeślecie jakiś model który może podłączyć się do WPA enterprise jako WANu, a do tego stworzyć wewnętrzną sieć do której podepnę kamerę? #sieci #siecikomputerowe #monitoring #upc #komputery
  • 13
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@k_10: Z moich doświadczeń z wifree, to już lepiej postawić reapeter albo pociągnąć kabel i dać access pointa do normalnej sieci. Przynajmniej u mnie miałem zawsze problemy z połączeniem się, chociaż udało mi się kilka razy
@k_10 nie do UPC wifree tylko do twojego routera/switcha

Ehh ludzie ale wy leniwi jesteście, #!$%@? pokolenie wifi XD

Kup najtańszego mikrotika jakieś mAP lite czy coś i ci to ogarnie te wpa enterprise.
Ale na twoim miejscu to bym chcoiaz bliżej jakiś swój acces point dał, no a najlepiej to kabelek położyć
@korni007: akademicka dyskusja, ale wyobraź sobie sytuację w której masz blok z rzędem garaży z tyłu bloku. Internetu z mieszkania nie pociągniesz od siebie kablem powiedzmy z mieszkania z 10tego piętra bo za dużo zabawy. Za to w garażach zawsze złapiesz od kogoś zasięg WiFree, więc czemu nie skorzystać z instniejącej infrastruktury.