Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jakiś czas temu zacząłem praktyki w #spedycja. Nigdy wcześniej nie miałem doświadczenia w tej branży, zaczynam od zera. Kilka dni temu minął pierwszy miesiąc i ogółem wygląda to całkiem okej, jeśli mówimy o atmosferze pracy. Kierowniczka jest super, szef też całkiem spoko - pracujemy w małym zespole kilku osób, niebawem dojdą nowi praktykanci. Problemem jest to, że muszę zapewnić sobie klientów, którzy będą prosić o wyceny ładunków, a co za tym idzie - będą generować dla mnie i dla firmy prowizje. Generalnie mam na to pół roku, bo idę na staż, potem jak się już będę z marżą wyrabiać to dostanę normalną umowę - jak nie no to narka. By się utrzymać na minimalnej i dostać jakieś tam małe prowizje dla siebie, muszę generować conajmiej 5k miesięcznie. Codziennie dzwonię do różnych firm, próbuję oferować współpracę ale mam wrażenie, że jest to woda na młyn. W związku z tym, mam dwa pytania.

1. Jak to u Was wygląda, jeśli mowa o klientów? Moi znajomi w większości mają w teamie osobę odpowiedzialną za ogarnianie kontaktów i szukanie zleceń. Ich rolą jest tylko szukanie odpowiedniego przewoźnika w odpowiedniej cenie. Nie mają podstawy, jadą na 20% prowizji od sprzedanych ładunków.

2. Jeśli ktoś działa na podobnej zasadzie co ja, może dacie mi jakieś protipy, w jaki sposób łapać nowych klientów? Muszę w tym temacie ewoluować, bo inaczej nic nie osiągnę w tej branży, w której w zasadzie chcę się rozwijać. Na ten moment wygląda to tak:

- Dzień dobry, z tej strony Mirek Mirkowski z firmy Biauek Transport.
- Dzień dobry, tutaj Halina Zbożowa
- Czy mogłaby mnie Pani przełączyć do kogoś odpowiedzialnego za dział logistyki/transportu?
- Tak już przełączam

BIP BIP BIP

- Dzień dobry, z tej strony Mirek Mirkowski z firmy Biauek Transport, z kim mam przyjemność rozmawiać? (Henek Henkowski). Bardzo mi miło. Dzwonię w firmy transportowo-spedycyjnej . Tak się składa, że często w okolicy państwa firmy mamy nasze samochody mają swoje rozładunki. Szukamy firm, z którymi moglibyśmy podjąć współpracę na podłożu transportowym i wzajemnie sobie pomóc. Jeździmy po kraju jak i za granicę, żaden kierunek nie jest dla nas wyzwaniem. Dysponujemy własną flotą, jak i zaufanymi przewoźnikami, którzy posiadają pełen wachlarz samochodów. Czy mógłby mi Pan/Pani powiedzieć, w jaki sposób transport jest zorganizowany w Państwa firmie? Być może moglibyśmy pomóc w realizacji potrzeb transportowych?

Tutaj najczęściej spotykane:

- wyślij na mail
- zadzwoń jutro
- mamy przetarg, małe ładunki / klient sam ogarnia transport

Tak to wygląda mniej więcej.

Niezależnie od efektu, zawsze proszę o mail i wysyłam ofertę w pdf na maila z podziękowaniem za rozmowę. Być może za schematyczne, być może nie - ale kurcze, nie jest to skuteczne. W pierwszym miesiącu miałem prowizję ok. 900zł ale to głównie dlatego, że gdzieś na giełdzie coś ugrałem, albo kierowniczka podrzuciła swój kontakt. Obecnie, na jakieś 60 telefonów, mam może z 5 osób które wykazują mniejsze bądź większe zainteresowanie. Dlatego też piszę ten post tutaj i proszę Was o pomoc, bo to dla mnie dość istotna sprawa. Zapraszam na anonimowe PW, jeśli nie chcecie pisać bezpośrednio na temat Waszej pracy.

#spedycja #logistyka #bekaztransa #transport

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: marcel_pijak
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy studenckie
  • 9
@AnonimoweMirkoWyznania ale ładna formułka :D Call center nic w rzeczywistości nie daje, przynajmniej takie mam wrażenie, bo też próbowałam w ten sposób. U mnie wszystko zbudowane na timo i na nawałkach innych przewoznikow, więc jak się pali to wiedzą kto ogarnie ( ͡º ͜ʖ͡º)

@Daszekk hej, ja też chcę, na mirko znaleźć kontrahenta to musi być dobra rzecz :D
@AnonimoweMirkoWyznania typowy Janusz TSL. Plus należy się pogodzić z tym, że w drogowce z roku na rok coraz gorzej. Jak zaczynałem 6 lat temu to klienci mieli 2-3 firmy z którymi jeździli teraz mają i po 10 i przegrywasz przetarg o 10e. Elo benc
@Daszekk: w porządnej firmie są specjaliści którzy zajmują się pozyskiwaniem klientów, jeżdżą na targi transportowe, jeżdżą do klientów na spotkania, maja przygotowane dokumenty dot swojej firmy z jakimi klientami współpracowali, jakim transportem się zajmują, co mogą zaoferować, jak wyglada ich flota / doświadczenie kierowców. No i inne #!$%@? którymi mogą się pochwalić. W momencie pozyskania klienta jeśli jest to firma transportowa to ładunki zostają dla tej firmy i firma zarabia.
W