Wpis z mikrobloga

Hej Mirki i Mirabelki, poszukuję telefonu dla różowej w budżecie do 2,5 tysiąca pln.

Kilka istotnych wymagań :
- Android
- Flagowiec
- RAM minimum 4GB
- Dobra bateria ( wystarczająca choć na cały dzień intensywnego użytkowania z włączoną transmisją danych po LTE)
- Mocne bebechy (proc / gpu)
- Bardzo dobry aparat w kwestii matrycy, optyki jak i jego firmware. Stąd też jestem niechętnie nastawiony wobec xiaomi które generują naprawdę mocno przeciętne zdjęcia nawet w ich topowych modelach. Nie kieruję się żadnymi tabelkami DXO - interesuje mnie surówka wyjściowa w autentycznie dobrej jakości a nie zgranulowane detale po delikatnym przybliżeniu na fotkach ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Mam kilka urządzeń na oku aczkolwiek chciałbym się dowiedzieć co wy zaproponujecie.

#telefony #android #smartfony #smartfon #huawei #samsung #pytanie #technologia #kiciochpyta #xiaomi #lg #gsm #pytaniedoeksperta #chinskiecuda #bojowkaandroid #kupujzwykopem #fotografia
  • 37
@s-k-fantasyfactory

Na pewno zadowolą przeciętnego usera któremu nie zależy na rozpiętości tonalnej fot i braku szczegółowości po głębszej analizie surówki ale ja potrzebuję coś co działa a nie imituje


To polecam ( ͡° ͜ʖ ͡° )*: lustrzankę
Ze smartfonów to tylko S10, Pixel 3, P30 Pro
@1001001: @Zelber: Bardzo lubię takie odpowiedzi, chcesz dobry aparat w tel kup lustrzankę ( które swoją drogą i tak odchodzą do lamusa xD) a może by tak przystanąć i zamiast gadać #!$%@?, oglądać shitowe testy na gównoblogach gdzie wrzucają pomniejszone sample z których nic nie wynika czy opłacane dxo to przyjrzeć się faktycznym plikom wyjściowym np. na flickrze i wybrać coś co wypada najlepiej w takim urządzeniu? Wiadomo nie ma
@s-k-fantasyfactory:

Wiadomo nie ma co wymagać od tak małej matrycy zajebistej jakości ale kupuję telefon który posiada aparat to chcę żeby spełniał swoją funkcję jak najlepiej


No ale właśnie wymagasz od takiej matrycy trochę cudów. Fizyki się nie oszuka.
Natomiast w miarę najlepiej poradzą sobie te 3 modele, o których wspomniałem. Ustawiasz zapis w RAW lub trybie manualnym w Huawei i potem możesz sobie obrabiać wedle uznania. Najwięcej szczegółów wydaje się,
@s-k-fantasyfactory
Sam użytkuje P20 bez pro. Ze zdjęć jestem bardzo zadowolony. Tryb nocny czyni cuda.
Ja z Huawei zostaje. Wisi mi czy będzie nowy Android dla mnie. Ale dla niektórych może to być problem.
Huawei teraz to zabawa dla świadomych użytkowników, którzy wiedzą na co się piszą. Gdybym nie miał to bym kupił korzystając z niższych cen.
@s-k-fantasyfactory: w chińskie gówno jakim jest #!$%@? czy inne ksajomi bym się nie ładował. Po mimo Twojej niechęci do LG to jednak rozważyłbym model V30. W Media Markt kosztuje teraz 1700 złotych. Jeśli jednak nie chcesz iść w stronę LG, to pozostaje chyba tylko Samsung. Zwykły S9 ma trochę małą baterię, więc patrz na S9+. Lub, jeżeli jesteś w stanie troszkę dopłacić, albo nie jest Ci straszna nieoficjalna dystrybucja to Galaxy