Wpis z mikrobloga

@JateHews: Nie wnikam. Generalnie bycie dumnym z orientacji, rasy, narodowości jest glupie. Można być ewentualnie zadowolonym z tego bo w sumie będąc hetero by się rozmnazac nie potrzebuje udziwnien typu surogatki, będąc Polakiem żyje w cywilizacji (post?)łacińskiej a nie w domku z gówna ani nikt mnie nie prześladuje za agnostycyzm i głowę mam na karku jeszcze ;)
  • Odpowiedz
@JateHews: Nie bardzo moim zdaniem :) Dumnym można być z tego na co sie zapracowało zdobyło co osiagneło, generalnie na cos na co sie miało wpływ. Nie zrozum mnie zle, ja nie neguje miłosci do ojczyzny itp. Tylko semantycznie mi tu nie gra :)
  • Odpowiedz
@Riczard: Tutaj masz wytłumaczone o co chodzi w Gay Pride.

Gay pride or LGBT pride is the positive stance against discrimination and violence toward lesbian, gay, bisexual, and transgender (LGBT) people to promote their self-affirmation, dignity, equality rights, increase their visibility as a social group, build community, and celebrate sexual diversity and gender variance. Pride, as opposed to shame and social stigma, is the predominant outlook that bolsters most LGBT rights
  • Odpowiedz
@JateHews: Mój dziadek był AK i wywiadzie, podziwiam go za oddanie Polsce. Ale czy jestem dumny? Nie, bo to nie moja zasługa tylko jego. Dumny moge byc z tego co sam osiagnalem lub ewentualnie czesciowo z osiagniec dzieci, na ktore wychowujac bede miał wpływ.
  • Odpowiedz
  • 37
@JateHews to jesteś dumny z dziadka a nie z samego bycia Polakiem. Jakbyś się urodził w innym kraju i twój dziadek walczyłby o suwerenność tego kraju to byłbyś tak samo dumny ;) tak samo geje raczej nie są dumni z samego bycia gejem a z tego że mają odwagę się z tym nie kryć i mają fajny związek np. czyli tak naprawdę są dumni z czegoś innego niż samego faktu LGBT
  • Odpowiedz
@JateHews: Nie złego...tylko "nieuzasadnionego" czy semantycznie niewłaściwego. Dlaczego szkoda dziadka? Miał mój podziw, szacunek, miłość! Dumy nie bo TO NIE JA DOKONAŁEM TEGO :)
  • Odpowiedz
@Riczard: Problem w tym że tłumaczysz Gay Pride jako dumę z bycia gejem.

@kt13: dobrze to wyjaśniła.

tak samo geje raczej nie są dumni z samego bycia gejem a z tego że mają odwagę się z tym nie kryć i mają fajny związek np. czyli tak naprawdę są dumni z czegoś innego niż samego faktu LGBT
  • Odpowiedz
@JateHews:

Narody potrafią coś osiągnąć. Dewianci potrafią tylko kwiczeć. Nie widzisz różnicy?


LGBT wywalczyło już wiele różnych rzeczy w wielu krajach, więc argument inwalida. Można być dumnym z tego co określi pan piwniczak z wykopu.
  • Odpowiedz
@prawa_reka_sorosa: A jakbyś przetłumaczył? :) Intencję kumam, ale to brzmi jak black pride, white pride, straight pride czy kurcze ginger pride ( ͡° ʖ̯ ͡°) Kuriozalne tym bardziej, że sa ludzie ktorzy mówią, ze sa dumni z bycia gejami...#!$%@? to ja jestem dumny z bycia hetero, tymi rencyma tom osiągnął (ʘʘ)
  • Odpowiedz