Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
Mirki i Mirabelki spod tagu #rower i #kolarstwo - na jakie heble do roweru zbierać cebuliony? mam spowalniacze HDC300 od Tektro, szału nie ma, tragedii też nie... ale na zjazdach czy przy większej prędkości brakuje mocy

stąd pytanie

Magura MT2/ MT4
Sram Level T/Level TL
Shimano SLX M7000

a może coś innego polecacie?

ogólnie mam lekkie uczulenie na #shimano (poza SPD) i najchętniej mój rower miałby naklejkę "100% Shimano Free" :-) ale jeśli okaże się że #slx to najlepszy wybór to trudno...

#hobby #crosscountry #mtb
  • 15
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Szadafaka: no najbardziej wizualnie pasują mi Magury, jedni chwała inni niekoniecznie (carbotech = plasticzane nieco) - ktoś może się wypowiedzieć? różnica MT2 vs MT4 to tylko i aż +170zł więc chyba warto dopłacić...
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Szadafaka: na MT5 mnie nie stać, poza tym do mojego XC cztery tłoczki to chyba przesada :-) ogólnie to lubię tą modulacja pokoju Acid Elixir 5 czy nawet moje HDC (nie trawie tej Shimano albo nie ma albo łup i bierze hebel) jeśli to jest ta gumowatość to taka mi pasuje

w sumie jak to jest z serwisowaniem takiej Magury, czy poza zmiana oleju i odpowietrzaniem trzeba coś grzebać?
  • Odpowiedz
@hiperchimera chyba bardziej niż elixiry, ale nie wiem, dawno ich nie macalem.
Ja tylko skróciłem przewody (nikt nie chciał tego zrobić) i wymieniłem klocki jeżdżę na tych hamulcach od roku.
  • Odpowiedz
@hiperchimera: SRAMy są na DOT który jest higroskopijny, trzeba go zmieniać, najlepiej raz do roku (w zależności ile jeździsz), stąd zła opinia o SRAMach/Avidach, bo się #!$%@?ą od niewymian oleju. Znowu o shimano mówią, że jak się #!$%@?, to poprostu dlatego bo źle wykonane, ale według mnie Shimano > Sram jeżeli chodzi o hamulce
  • Odpowiedz
@hiperchimera: nie znam się i się nie wypowiem, znajomy mechanik mówił, że się sypią, ale to były czasy gdy wchodziły pierwsze MT2/4, teraz nie mam pojęcia, podobno mają zajebistą siłę hamowania, może ktoś bardziej biegły się wypowie w temacie
  • Odpowiedz
@hiperchimera: @damian_co_dalej: Magury są spoko, pierwsze modele MT2 i 4 faktycznie mogły wydawać się awaryjne ze względu na plastikowe śruby odpowietrzników w klamkach i wyrabiające się bardzo łatwo gniazdo Torx, zdaje się że obecnie poprawili te śruby.
DOTa nie ma co demonizować, niemniej ja bym szedł w Shimano, hamulce to chyba najlepsze co oferują, praktycznie od Deorek wzwyż są świetne - doskonała modulacja, siła i prostota serwisu.

Jak
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Golomp: dozbieram na MT4, na razie wymienię olej i odpowietrzę to co mam ;-)

jakoś zawsze podobał mi się ten design, a Royal Blood nie jest aż taki drogi (mimo że tani nie jest) a marzenia trzeba spełniać, mimo że MT5 kusi :-) to chyba przerost formy nad treścią w XC
  • Odpowiedz
@hiperchimera: Mineralny LHM+ tam wchodzi, niekoniecznie płyn Magurowy.
IMO jak nie ważysz >100kg to 4 tłoczki to przerost formy nad treścią, klocki typu EBC Gold + dobre tarcze spokojnie wystarczą a zawsze to parę gramów mniej.
  • Odpowiedz
@hiperchimera: Dozbieraj i bierz nowego XT'ka. Wielu zawodnikow mimo napedu SRAM zaklada XT'ki i XTR'y.
Moj mechanik tak samo radzil, a ja sam ile nawalczylem sie z Avidami zeby w koncu je doprowadzic do uzywalnosci jako takiej to moje.
  • Odpowiedz