Wpis z mikrobloga

@Anck-Su-Namun: Nasza liga jest na miejscu odpowiadającym jej finansom. Brak pucharów co roku nie powinien być zaskoczeniem. Bez odpowiednich obiektów szkoleniowych nie wychowamy talentów, a obecnie tylko 2 kluby mają prawdziwe akademie. Orliki od początku służą raczej amatorom i lokalnym klubom. PZPN nie jest od szkolenia młodzieży, bo sam niewiele może zrobić. Jedynie ministerstwo sportu mogłoby się dokładać do takich akademii sugerując się tym na co obecnie są wydawane pieniędze.
@Anck-Su-Namun w Polsce coś takiego jak szkółki młodych talentów nie istnieje, ja z młodości pamiętam dużo zajebistych grajków którzy po prostu pokończyli kariery bo woleli iść zarabiać pieniądze niż marnować życie gdzieś w 4 lidze z marnymi możliwościami że ktoś ich dostrzeże

Nikt nie wyławia tych talentów i do mainstreamu dostają się tylko ci z największych klubów którzy się gdzieś tam zalapia. Gdyby w Polsce wydali te parę tysięcy żeby jeździć po
@Anck-Su-Namun: Problemem jets to, że do repry są brani szczęlsiwcy, którzy zostali zobaczeni gdy udało im się zagrać jeden dobry mecz kiedy akurat ktoś "ważny" ich widział. 99% koksów gra na jakiś zadupiach i nigdy nie trafią wyżej, bo nikt kto ma wpływ na powołania nigdy ich nie zobaczy, a lokalni trenerzy nie mają przebicia by móc ich wypromować.
@Anck-Su-Namun po pierwsze każdy lepszy jest brany do u21, po U20 cudów nikt się nie spodziewał. Po drugie orlik to #!$%@?, szkółki piłkarskie w Polsce praktycznie nie istnieją, kto się nadaje to wyjazd do zagranicznych. Po trzecie kto z tymi chłopcami według ciebie trenuje od rana do wieczora na tych orlikach xD?

Jak ci dam pianino to wygrasz za 5 lat konkurs chopinowski?
@Anck-Su-Namun: Moim zdaniem, Orliki to zajebisty pomysł. Ja takich super boisk nie miałem jak za gówniaka graliśmy w piłkę. Poza tym, te boiska powstały niedawno. Myślę, że jakiś sukces Polski w piłce nożnej, to kwestia czasu.