Wpis z mikrobloga

#rower
W zeszłym roku kupiłem sobie rower trekkingowy Hoprider 100 z Decathlonu. Jestem zadowolony, szczególnie z łatwości jaką się osiąga wysoką prędkość. Zrobiłem już na nim 3000 km i zastanawiam się czy nie kupić sobie czegoś jeszcze szybszego na przykład gravel. Najchętniej bym chciał sam złożyć rower, jednak tego jeszcze nigdy nie robiłem. Jakieś porady od czego zacząć, na co zwrócić uwagę?
  • 26
@WuERA: @Adrian00: samemu wyjdzie drożej, ale można od razu złożyć to co się potrzebuje, bo zakup gotowca często to sztuka kompromisu. No ale to trzeba od początku wiedzieć czego trzeba ;)
@dymel: @WuERA: Czytałem na tagu, że dużo ludzi wymieniało praktycznie cały rower oprócz ramy w takim tribanie na przykład. A czego chcę? Roweru do osiągów. Średnia powyżej 30km/h. Niższych oporów powietrza i możliwości przejechania 300km na strzała.
@Adrian00: 30km/h przy 300km? To raczej szosa i mocna noga potrzebna. Na początek wziąłbym Tribana RC520 i ewentualnie trochę szersze opony, bo skoro nie wiesz czego chcesz to i tak po złożeniu pierwszego będziesz coś wymieniał.
I od razu bym chciał rower z spd albo z innym systemem.


@Adrian00: wat? Przecież to pedały + buty, zawsze dokupuje się oddzielnie.

Nie będzie mi się chciało zmieniać kierownicy i przekładać wszystkiego, to na pewno.


@Adrian00: RC520 w wersji gravel też jest, za 4k.
@Adrian00: jak kupisz gravel to dostaniesz wygodniejszy rower nie tylko na dobry asfalt ale kosztem prędkości. Nic nie składaj bo sam pewnoe nie wiesz czego potrzebujesz. Ewentualnie idz na bike fitting oni Ci powiedza jakie wymiary ma mieć twój rower. Generalnie na gravelu bedziesz miał niższe średnie prędkości niż na szosie.
@feber: Ale problem z szosą jest taki, że można jeździć tylko po asfalcie, w ładną pogodę. Dałoby się mieć rower w którym można zmieniać łatwo koła o różnych rozmiarach, w zależności gdzie chciałoby się pojechać?
@Adrian00: koła da się zmieniać w każdym, problemem jest maksymalna szerokość opony (+podwójny zestaw kaseta+łańcuch). Tak jak pisałem wyżej tribany serii RC są spoko opcją, z tym że maksymalna szerokość opony to 37mm. Dużo to czy mało - zależy od upodobań i terenu po jakim chce się jeździć.
@Adrian00: microshift 2x8. Już nie chodzi o to że to podróba clarisa (bo jakościowo może być bardzo podobnie), ale niektóre serwisy w ogóle nie chcą się za to brać.