Wpis z mikrobloga

mirki konczy mi sie czynnik klimy w aucie (nie chlodzi prawie nic) i teraz chciałbym nabić troche czynnika - auto mam zamiar sprzedac za 2-3 lata a jeżdzę niewiele (mniej niż 7k rocznie) to chyba oferta na dobicie 200 gr wystarczy? Druga sprawa te ofery na gruponie - nabicie do 200, 500 - jak to działa? Z tego co rozumiem najpierw spuszczają wszystko z układu klimy (i odzyskują to co zostało, w moim przypadku pewnie niewiele) a potem wrzucają nowy czynnik, olej etc? No i teraz jak wybieram oferte 200g to oni wrzucaja 200g czynnika do środka, czy np wrzucają do pełna i trzeba dopłacić za reszte (stąd oferta na stronei ze np 100g dodatkowe 20 zł)? #motoryzacja #klimatyzacja
  • 19
  • Odpowiedz
Z tego co rozumiem najpierw spuszczają wszystko z układu klimy (i odzyskują to co zostało, w moim przypadku pewnie niewiele) a potem wrzucają nowy czynnik, olej etc?


@miroslaw75: nie wiem czy w ogóle ci nabiją klimę jeśli brakowało czynnika (NIE POWINNI), bo najpierw trzeba w takim wypadku usunąć nieszczelność. To raz.
Dwa: nabijają tyle, ile przewidział producent. Po prostu płacisz za czynnik, który musieli zużyć.
  • Odpowiedz
@John_archer: @bidzej: no ale jak jest opcja ze nabijają do 100, do 200 i do 500 (nie ma do pełna) to znaczy ze jezeli wybiore opcje 'do 100' to oni i tak dobijaja do konca, a po prostu dopłacam za każdy 100g który wejdzie nadmiarowo?
Innymi slowy opcje 'do 100g' oplaca sie brac jedynie kiedy masz prawie full czynnika?

@bidzej "nie wiem czy w ogóle ci nabiją
  • Odpowiedz
jak Ty nie masz już tam czynnika prawie. Najpierw niech sprawdzą Ci szczelność układu jak jest szczelny to nabijaj do pełna i nie kombinuj.


@lossiemkos89: nie chce nabijac do pelna bo przeciez sprzedam to auto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
klima działała od do niedawna, po prostu zauważyłem że chłodzi gorzej, nawet jak dam na najniższe ustawienie to już mroziku nie ma (chłodek jedynie)


@miroslaw75: a z czynnikiem myślisz że co się stało? skoro jest to mniej niż było, to znaczy, że gdzieś w układzie jest nieszczelność i jak sprężarka zrobi ciśnienie to ucieka. Póki co powoli. A ten czynnik nie jest obojętny dla środowiska. Dlatego w takich wypadkach najpierw
  • Odpowiedz
Innymi slowy opcje 'do 100g' oplaca sie brac jedynie kiedy masz prawie full czynnika?


@miroslaw75: to nie są żadne opcje, tylko zwykły cennik. Jak maszyna pokaże, że brakowało 155 gram, to płacisz cenę "do 200g", a jak pokaże 480, to płacisz cenę "do 500g".
  • Odpowiedz
@miroslaw75: Janusz mam dla Ciebie deal życia nabijasz do pełna i podnosisz cenę samochodu o 500zl albo #!$%@? o 1000zl zeby drugi Janusz mógł się targowac i Ty będziesz zadowolony i kupujący. P.S nie zapomnij radia wyjąć i wyjezdzic całe paliwo( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
a z czynnikiem myślisz że co się stało? skoro jest to mniej niż było, to znaczy, że gdzieś w układzie jest nieszczelność i jak sprężarka zrobi ciśnienie to ucieka. Póki co powoli. A ten czynnik nie jest obojętny dla środowiska. Dlatego w takich wypadkach najpierw się klimę sprawdza i uszczelnia.


@bidzej: ten czynnik od lat nie byl uzupelniany ;) podejrzewam ze po prsotu sie wyczerpal
  • Odpowiedz
@bidzej: @John_archer: to jak jakas nieszczlnosc bedzie to moze lepiej brac pakiet podstawowy, tzn zeby dobili do 100g i potem ewentualnie zeby dobili wiecej jak sie okaze ze uklad szczelny? Nie chce dac 2 stowy za nabicie klimy na gruponie a mnie wydymajo ze przyjade zobaczy ze nieszczelny uklad no i panie nie dobijamy, 200 zl w pisdu (bo usluga z grupona wykorzystana)
  • Odpowiedz
@miroslaw75: Po to sie robi test szczelności. Ale nie licz ze zapłacisz za sam czynnik, podpięcie maszyny też kosztuje swoje. Mnie podpiecie maszyny, test szczelności + nabicie 500g czynnika kosztowało 400zł.
  • Odpowiedz
Po to sie robi test szczelności. Ale nie licz ze zapłacisz za sam czynnik, podpięcie maszyny też kosztuje swoje. Mnie podpiecie maszyny, test szczelności + nabicie 500g czynnika kosztowało 400zł.


@John_archer: no to jak jest na gruponie oferta do 500g i zaluzymy ze mam 100g w ukladzie jeszcze a w auto wlazi 800, to przy zalozeniu ze bedzie szczelna klima doplacam za 200 g czynnika? Czyli ze nie działa to
  • Odpowiedz
@miroslaw75: Czynnika być tyle ile jest na nalepce pod maską, koniec, kropka. Czynnik się nie zużywa z czasem, jego zadanie to przepływanie w obiegu zamkniętym - rozprężanie się jednej części i sprężanie w innej. Mała ilość czynnika to mała ilość cząsteczek zdolnych do przenoszenia energii (czyli w efekcie słaba wydajność), za duża ilość czynnika to duże obciążenie dla układu i możliwość uszkodzenia sprężarki. Poza tym przy wycieku czynnika wycieka też
  • Odpowiedz