Wpis z mikrobloga

@EtenszynDrimzKamynTru: przysięgam, że wczoraj widziałem mema z Cyrilem jako newsa, że Renault przechodzi na silniki Hondy XD
Nie wrzuciłem, no bo może tylko mnie śmieszy, ale tutaj pasowałoby dodać to samo, ale że na silniki Ferrari ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ogólnie nie czytałem za wiele o tym i sobie śmieszkuję, ale się wypowiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jeśli Renault miałoby jakieś powiązania z FCA to jestem ciekawy jak to wpłynie na resztę układów. Merc miałby kawałek Williamsa, który jest silną i niezależną kobietą, no i raczej trochę więcej do powiedzenia w RP.
A Ferrari? Haas - wiadomo, Alfę i jakieś powiązania z Renault, czyli pewnie McLaren też poszedłby w ich stronę, bo przecież nie
  • Odpowiedz
@revlayup fuzja FCA z Renault jest bardzo prawdopodobna, obie firmy wydały oświadczenia dotyczące tego tematu, według mediów pozytywnie również jest nastawiony francuski rząd który ma sporą część udziałów w Renault. Szefem spółki ma zostać John Elkan.
  • Odpowiedz
@EtenszynDrimzKamynTru: Szkoda, że nie było większych artykułów o tym, przynajmniej na stronach o F1, które śledzę. Na włoskim motorsporcie coś jest, ale jakbym się nie opieprzał to może zrozumiałbym więcej.

A co do tych układów - obecnie to Renault jest nigdzie właśnie, więc w kontekście samej F1 im też to byłoby na rękę. Gorzej w kontekście celów koncernu, ale to już pewnie grubsza sprawa, jeśli będzie ta fuzja.

Czyli Daniel
  • Odpowiedz
Jeśli w przyszłym sezonie Renault dalej będzie przeciętniakiem to znowu mogą sprzedać zespół i wycofać silniki z F1. Mogą przenieść się np. do LMP1. Chyba jest planowana jakaś zmiana regulaminu.
  • Odpowiedz