Wpis z mikrobloga

Jest tu ktos kto pracuje/pracowal w malmo w IT?
Dostalem oferte na 21k +VAT miesiecznie na kontrakt 12m+, płacone przez polską firmę. Wychodzi na rękę 16k z groszami czyli ichniejsze 39600 SEK. Czy za tą kwotę da radę żyć na luzie w szwecji i coś odłożyć?

Kalkuluje ze samo mieszkanie w malmo (wynajem) to koszt 11k SEK (4,5k PLN), także do końca nie jestem przekonany.
Ktoś coś?
#malmo #szwecja #zarobki #it #programista15k #devops
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Strzalka: Każdy żyje inaczej. Da radę ogarnąć mieszkanie za mniej niż 11k. Jak masz mieć prawie 40k sek netto to będziesz sobie żył na lajcie. Mnie na stypendium studenckim za 12k udało się żyć wielokrotnie lepiej niż w Polsce i jeszcze odłożyłem sporo gotówki.
  • Odpowiedz
@Strzalka: Ja pracowałem jakiś czas w Skandynawskiej firmie IT. Z Polski, ale często były jakieś delegacje itd. Według mnie to bardzo średnia stawka. Przeżyjesz, ale bez jakiegoś szału. Policz sobie ile wydajesz obecnie na żarcie w domu i pomnóż razy dwa. Policz ile wydajesz na żarcie na mieście i pomnóż razy 4. Jeśli lubisz alkohol to zostań w Polsce, bo zbankrutujesz. ;)
  • Odpowiedz
@Strzalka: No, jak na Szwecję to grosze. Napewno jesteś programistą 15k??? Czemu upierasz się na mieszkanie, wynajmij pokój. Jeżeli chcesz w Szwecji żyć na luzie to spokojnie za tę kwotę przyżyjesz jak lord. Jeżeli jednak chcesz coś odłożyć i przywieźć do Polski to dupy nie urywa. To są zarobki pracownika (wykwalifikowanego) fizycznego, mam wrażenie, że ktoś chce ciebie wydymać.

  • Odpowiedz
@Strzalka: Musisz skalkulować sam jakie masz potrzeby. Najwięcej kasy wyjdzie ci mieszkanie, jedzenie i dojazd do pracy. Spożywka jest przynajmniej 2,5 raza droższa niż w Polsce.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Strzalka: wydaje się, że to małe pieniądze jak na taki, dość drogi, kraj. Poza tym byłbym ostrożny z liczeniem kosztów mieszkania, w Szwecji jest podobno ogromny deficyt na rynku wynajmu nieruchomości.
  • Odpowiedz
@Strzalka: #!$%@?ć z kraju, żeby na miejscu na rocznym kontrakcie dostawać tyle ile można w Polsce? Ile masz doświadczenia? Na roczne kontrakty senior może pojechać i mieć 400-500 GBP na dzień płacone na kontrakcie.
  • Odpowiedz