Wpis z mikrobloga

Wkurza mnie to, że obecnie nie da się mieć gier na jeden platformie. Ogólnie używam steama i mam tam swoją skompletowaną kilkunastoma tytułami bibliotekę gier. Ostatnio sobie postanowiłem kupić far cry 4 na steamie i trzeba pobierać jakiegoś cholernego klienta u play, i muszę grać w tą gierkę z otwartym u playem i steamem. Ostatnio pobrałem siostrze simsy 4 bo były w promocji za darmo i trzeba pobierać origin. Irytujące to jest naprawdę na kompie już mam 3 platformy zainstalowane, a jeszcze ten cały z gówna ulepiony znienawidzony przeze mnie Epic Games ze swoją totalitarną polityką. To jest żenada, że ten rynek gier dystrybucji cyfrowej musi tak działać, przeciwko graczom #gry #epicgames #steam
#pcmasterrace #komputery #internet
  • 19
@Morelo: Ale jak to? Tzn, jeżeli masz gierkę na Steam to jest tak czasami, że odpalasz poprzez Steam i włącza się inna platforma jak Uplay ale rozwiązanie jest proste. Po prostu włączaj daną grę przez U-Play i tyle.
Co do Epica może i jest gównem ale ostatnio zakupiłem ciekawe tytuły po bardzo niskich cenach. Jak dają to korzystaj.
- The Walking Dead ostatni epizod za ok 20zł
- Subanutica: Below Zero
@drzuo: Teoretycznie tak, ale mi tam to nie przeszkadza. Choć rozumiem, że może wkurzać to, jak ma być i tak i tak na UPlay potem to niech sprzedają na U-Play i tyle, a nie robią roszady.
@jurek-gagarin: Na pewno maksymalizacja? Steam ma dużo więcej klientów, nawet mimo 30% marży można wyjść dużo lepiej niż robić własną platformę (która też kosztuje) która jest mniej popularna. Ja np. w ogóle nie gram w nic co nie jest na Steam. Jedyną grą która była tak dobra że zainstalowałem dla niej launcher był Wiedźmin 3. W wersji pudełkowej instalowało GOG od razu o ile dobrze pamiętam. Ale W3 jest też dostępny