Wpis z mikrobloga

Czy sprostowania fejków powinny się pojawiać na stronie głównej lub informacja o wykopaniu takowego być rozsyłana do wykopujących w formie wiadomości prywatnej?

@a__s @m___b

#neuropa #4konserwy #wykop #pytanie #moderacjacontent
jaqqu7 - Czy sprostowania fejków powinny się pojawiać na stronie głównej lub informac...

źródło: comment_AJl3tu7P8MEvDqky0cfxaf8rfILsLbfM.jpg

Pobierz

Jak w treści

  • Specjalne znalezisko na głównej + PW 65.4% (844)
  • Tylko znalezisko 7.4% (96)
  • Tylko PW 10.3% (133)
  • Powinno zostać tak jak jest obecnie (belka) 4.5% (58)
  • Jestem pelikanem, łykam wszystko 12.4% (160)

Oddanych głosów: 1291

  • 31
  • Odpowiedz
Ciekawy przykład z dzisiejszego dnia z szefem wykopu w roli głównej

Białek najpierw wykopuje fejka z producentem TVN-u, a potem banuje za multi użytkownika który to wytyka i usuwa jego całą aktywność konta i znalezisko by zakryć ślady. Usunięty wpis dołączam.


Wpis + screen https://www.wykop.pl/wpis/41653105/bialek-najpierw-wykopuje-fejka-z-producentem-tvn-u/

Usunięte znalezisko https://www.wykop.pl/link/4977917/szef-wykopu-michal-bialek-wykopuje-informacje-nieprawdziwe/
mrbarry - Ciekawy przykład z dzisiejszego dnia z szefem wykopu w roli głównej

 Biał...

źródło: comment_49xtskKzJBo78ENxIHtDU4xL3DF7Ru04.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@mrbarry: Właściwie to znalezisko mnie zainspirowało. Już jakiś czas temu męczyłem Moderację tym pomysłem, ale przyszła @a__s i stwierdziła, że to by nic nie dało xD

Co z tego, iż co tydzień trafia na główną przynajmniej kilka mocno wykopywanych znalezisk, które po paru godzinach okazują się fejkiem. Lepiej nic nie robić. Najgorsze jest dodanie belki i usunięcie, w taki sposób, że wiele osób nigdy się nie dowie o łyknięciu bzdury.
  • Odpowiedz
Uderz w stół, nożyce się odezwą. Już się pojawiły zielonki z podejrzaną aktywnością, które próbują zasiać ferment w znalezisku. Przyjmuję to jako tylko potwierdzenie, iż taki system jest potrzebny.
  • Odpowiedz
@jaqqu7: Uważam opcje 1 znalezisko + pw za najbardziej skuteczna. Myśle tez ze dobra opcja było by utworzenie „wykopaliska” o nazwie np: „fakelisko” gdzie zrzucane były by wszystkie fakenewsy. Obawiam się ze systemowe pw mogły by wkurzać użytkowników, w szczególności ze np w aplikacji mobilnej wpadają powiadomienia dźwiękowe. Mało kto byłby szczęśliwy gdyby takie powiadomienie wpadło np o 3 w nocy.
  • Odpowiedz
@Bromatologia: Nadal użytkownicy informując o takowych Moderację, podając dowody. Jeżeli będzie to prawda, to po usunięciu znaleziska powinno się pojawić sprostowanie na głównej + wiadomość na PW.
  • Odpowiedz
Ale możesz łaskawie na chwile #!$%@?ć się od walki ideologicznej i atakowania użytkowników?


@grubson234567: SławkuS ale po co te wulgaryzmy, po co ta agresja? Dlaczego mnie atakujesz? Tylko, że coś wytknąłem moderacji i recydywiscie saakaszi?
  • Odpowiedz
  • 2
@jaqqu7 Ostatnio moderacja usunęła prawdziwe znalezisko jako fejk nius o matkobiciu przez Biedronia.

Moderacja usuwa znaleziska, dodając informację "urojenia", pokazując, że nie jest obiektywna.

Takie sprostowania to tylko dawanie moderacji i administracji okazję do propagowania własnych poglądów, bo to moderacja decyduje co jest fejk niusem.
  • Odpowiedz