Wpis z mikrobloga

@bartaz porcja jest odmierzana na podstawie wagi? I czy nie lepiej (bezpieczniej dla zdrowia) byłoby użyć pompy perystaltycznej? Jak czyścisz te pompki?
@GrindujTopy: @Idahoo: tak, wykrywa na podstawie wagi nalanej cieczy. To na czym stoi szklanka to waga.
Co do pompy, generalnie uznałem, że skoro w serwisach kawowych nie używa się pomp perystaltycznych (chyba są tłokowe) i mechanizm tych pomp ma kontakt z cieczą to nie będę przesadzał i wybrałem pompę membranową. Zbudowana jest tak, że płyn jest oddzielony od mechanizmów, więc płyn ma tylko kontakt z plastikiem i membraną. Mi to
@bartaz: chyba mnie nie zrozumiałeś.
dajesz szklankę 250ml i dajmy na to szklanka wazy 150g. Twoje urządzenie wazy i taruje ale naleje zaprogramowane powiedzmy 250ml czy tam gram trunku. podstawiasz innym razem mniejszą szklankę, 200ml ale również ważącą 150g, maszyna zważy i taruje ale znów naleje 250ml czy gram a wiec przeleje ponad szklankę.
@Fafu: mi też nie poszło jakoś najlepiej (źle przewierciłem przednią płytę, przez co śruba przebiła obudowę). Następnym razem będzie lepiej. :-)