Wpis z mikrobloga

30/100 #100bajekchallenge

Bliźniaki Cramp

Opis
Serial opowiada o losach rodziny, w której wychowują się bliźniaki o imionach Lucien i Wayne (w późniejszym dubbingu „Lucjan” i „Maniek”). Braci #!$%@? całkowita odmienność charakterów. Mieszkają w jednopiętrowym domu z pedantyczną matką i niezaradnym ojcem z umysłem dziecka. Dom mieści się w miasteczku – Mydlinowo (w późniejszym dubbingu „Mydłowo”). Miasto położone jest w pobliżu bagien, których nie darzą sympatią wszyscy oprócz Luciena i jego najbliższych przyjaciół Błotniaków (w późniejszym dubbingu „Ludzi z Bagien”). Ku rozpaczy Luciena większość mieszkańców gardzi ideą ochrony środowiska, często umyślnie je zatruwając, a nawet świętując otwieranie rur ściekowych do bagna. Na festiwalach czci się głównego pracodawcę oraz fabrykę detergentów Tox-chem, która w żaden sposób nie kryje szkodliwości swoich produktów.

#bajki #cartoonnetwork #kiedystobylo #gimbynieznajo
Ketra - 30/100 #100bajekchallenge 

Bliźniaki Cramp

Opis
Serial opowiada o losa...

źródło: comment_ofr0bk5QsHEwzOhk265jPNI5L97I3SH5.jpg

Pobierz
  • 36
@Ketra: @PaulStanley: To moja ulubiona kreskówka z Cartoon Network. Również muszę przyznać, że gdy pojawiły się nowe serie, gdzie zupełnie zmieniono studio dubbingowe, a co za tym idzie diametralnie zmieniły się głosy oraz imiona zostały spolszczone - czułem się dziwnie. Nie mogłem się odnaleźć.

Jednak po latach (nadal oglądam tą kreskówkę całość raz na kilka lat), stwierdzam, że te nowe odcinki są jeszcze bardziej poryte (w pozytywnym sensie) niż te