Wpis z mikrobloga

30/100 #100bajekchallenge

Bliźniaki Cramp

Opis
Serial opowiada o losach rodziny, w której wychowują się bliźniaki o imionach Lucien i Wayne (w późniejszym dubbingu „Lucjan” i „Maniek”). Braci #!$%@? całkowita odmienność charakterów. Mieszkają w jednopiętrowym domu z pedantyczną matką i niezaradnym ojcem z umysłem dziecka. Dom mieści się w miasteczku – Mydlinowo (w późniejszym dubbingu „Mydłowo”). Miasto położone jest w pobliżu bagien, których nie darzą sympatią wszyscy oprócz Luciena i jego najbliższych przyjaciół Błotniaków (w późniejszym dubbingu „Ludzi z Bagien”). Ku rozpaczy Luciena większość mieszkańców gardzi ideą ochrony środowiska, często umyślnie je zatruwając, a nawet świętując otwieranie rur ściekowych do bagna. Na festiwalach czci się głównego pracodawcę oraz fabrykę detergentów Tox-chem, która w żaden sposób nie kryje szkodliwości swoich produktów.

#bajki #cartoonnetwork #kiedystobylo #gimbynieznajo
Ketra - 30/100 #100bajekchallenge 

Bliźniaki Cramp

Opis
Serial opowiada o losa...

źródło: comment_ofr0bk5QsHEwzOhk265jPNI5L97I3SH5.jpg

Pobierz
  • 36
  • Odpowiedz
@Ketra: ekopropaganda + wyrabianie stereotypu ojciec-jałopa

btw mniej bym się zdziwił jakbyś napisał Luszyn zamiast Lucien xD nigdy się nie zastanawiałem jak to się pisze i wygląda strasznie dziwnie
  • Odpowiedz
@PaulStanley: wtedy właśnie się zaczęła ( ͡° ͜ʖ ͡°) nowsze serię są akurat w tej bajce lepsze, znacznie lepsze tekstu. Oglądałem to ma Cartoon network ponad 10 lat temu. Teraz niedawno na yt mignelo mi to i włączyłem i mogę stwierdzić, że ta bajka ze swoimi tekstami powinna być dla znacznie starszych widzów niż dzieci w podstawówce ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@C8H18: ja oglądałam cn od ok. 2000 roku i w zasadzie od kiedy zmienili logo wszystko zaczelo sie #!$%@?ć moim zdaniem

Tak samo stary Scooby Doo byl lepszy na przykład.
No ale opinie są zawsze jak dupy- podzielone
  • Odpowiedz
@C8H18: ja oglądałam cn od ok. 2000 roku i w zasadzie od kiedy zmienili logo wszystko zaczelo sie #!$%@?ć moim zdaniem

Tak samo stary Scooby Doo byl lepszy na przykład.
No ale opinie są zawsze jak dupy- podzielone
  • Odpowiedz
@Ketra: wszyscy tam nienawidzą wszystkich, syn ekolog to łamaga i ciapa który jest traktowany jak popychle przez 3/4 miasta, syn złomiarz jest upośledzony i uzależniony od cukru, matka ma obsesję na punkcie czystości, a ojciec chciałby być kowbojem, ale jest zwykłym lamusem. Całości dopełnia rozpieszczona księżniczka lecąca na złomiarza i traktująca innych jak śmieci, jej ojciec - kapitalista alfa o robotniczych korzeniach i grupka dzikusów pożerajacych wszy, których skarlały syn jest
  • Odpowiedz
@PaulStanley: zależy o którym Scooby Doo mówisz, bo było tego naprawdę wiele serii. Tych starych też było kilka serii, ale tak, też uważam że SD z wieku XX jest lepszy niż ten z XXI
  • Odpowiedz