Wpis z mikrobloga

jeden fizyk do filozofa: "you are logically self destructed"


@b4rt3k: skoro już sie z kogoś smiejesz to dobrze byłoby nie cytować z błędami bo sam sie ośmieszasz. ( ͡° ͜ʖ ͡°)On tam powiedział you just logically self-destructed, bo "you are logically self destructed" jest bez sensu po angielsku :)
a tak w ogóle to byłoby dobrze powiedzieć, właściwie czemu a nie wrzucać linka do momentu po ponad
@b4rt3k:

ah ci filozofowie


Wyraźnie zasugerowałeś.

nie mógł im jej udowodnić


Filozofia często zajmuje się pytaniami, na które nauka nie potrafi udzielić odpowiedzi. To dziedzina spekulatywna, więc oczekiwanie dowodów naukowych od filozofów nie jest wymagane.

jeden fizyk do filozofa: "you are logically self destructed"


Logika powstała dzięki filozofii. Sugerowanie braku logiki u wszystkich filozofów XD
@Overthinker wyluzuj, w poprzednim komentarzu napisałem, że nie odnosiłem się do wszystkich filozofów, powinienem napisać

ah ci filozofowie w tej dyskusji ;)


@gleorn: przykład który komentuję jest od: https://youtu.be/G8FnFjqiAWs?t=3723

filozof: czas mija/strzałka czasu, przyszłość jest inaczej zorientowana niż przeszłość/teraźniejszość, stworzył nową matematykę, czas to nie iluzja
fizyk: nie ma kierunku czasu, czas to iluzja - istnieje asymetria świata - stanów w przestrzeni, są wcześniejsze i późniejsze stany, nie ma czegoś takiego
@b4rt3k:
Fizyk i filozof się mylili.
Filozof: opowiada o prymitywnych koncepcjach czasu, uważając je za swoje
Fizyk: przedstawia nowsze, paradoksalnie! - FILOZOFICZNE idee
- sugerowanie, że jeśli nie da się czegoś zmierzyć to jest do dupy- koncepcja filozoficzna,
czasu tak naprawdę nie da się zmierzyć ( a to nie wiem- jakiś utylitaryzm )
- sugerowanie, że czas jest iluzją- ( kantowski noumenon)

W każdym razie, fizyk i filozof byli w tej
Pobierz
źródło: comment_rcQdfjN8jIGjcR5l33x4yP248fmEBeMl.gif