Wpis z mikrobloga

mów konkretnie bo na razie to trochę takie gadanie jak na wykopie "php jest złe, bo ktoś kiedyś powiedział, że jest złe"


@sokytsinolop: Po prostu porównuję obecne stadium rozwoju najpopularniejszych JSowych frameworków takich jak Express do Javowego Springa i PHPowego Symfony. Brak sprawdzonych i powszechnych wzorców projektowych, budowa sprzyjająca pisaniu spaghetti code, wspominany brak statycznego typowania, kulawy menadżer pakietów, niespójności logiczne samego języka itp, itd. Kiedyś PHP był podobnej sytuacji ale
@WarmWeather: Da się ale rozważ jeszcze typescript. I wtedy wspólne modele na backendxie o frontendzie. Tylko, ze na backend to mocno polecam .net core. Szybie, wygodne, odpalisz wszędzie.
@goomba-pl no i dziękuję bardzo. Będę miał to na uwadze. Uczę się JSa sam dla siebie, więc chciałbym wiedzieć czy rzeczy które chodzą mi po głowie jestem w stanie wiązać z samym jsem czy dodatkowo muszę dorzucić backend. Równie dobrze mogę zrobić wcześniej wspomniane MVP na samym jsie, a jak wypali to zrobić to porządnie na backendzie, ale to bym już zlecał komuś kto w tym siedzi.
chyba nie za bardzo wie o czym pisze.


@passage: Argumenty? Uważasz, że Express jest na porównywalnym poziomie co Spring albo Symfony? Uważasz, że dynamiczne typowanie nie bywa problematyczne? Uważasz, że npm nie stwarza zagrożeń? Uważasz, że JS nie ma nielogicznych dziwactw?
@goomba-pl: nie mam za bardzo czasu aby z Tobą tu się kłócić, ale napisałeś coś co gdzieś tam wyczytałeś i teraz żądasz abym przedstawiał argumenty?
Więc najpierw rozwiń swoje myśli:
- brak sprawdzonych i powszechnych wzorców projektowych
- budowa sprzyjająca pisaniu spaghetti code
- kulawy menadżer pakietów

No i taki Netflix odszedł od javy na rzecz nodejs żeby sobie zaszkodzić. PayPal, Ebay czy inny LinkedIn też pewnie są niespełna rozumu.